Drugi punkt testowania na łódzkim lotnisku

7 maja 2021 11:26
W terminalu Portu Lotniczego im. Władysława Reymonta w Łodzi można wykonać test w kierunku Covid-19. Przed wznowieniem regularnych lotów i rozpoczęciem letnich czarterów spółka Port Lotniczy Łódź podpisała umowę z firmą Diagnostyka Laboratoria Medyczne na wykonywanie testów.
Reklama

Testy odpłatnie mogą wykonać pasażerowie odlatujący i przylatujący, podróżni jadący samochodem lub autokarem do kraju, w którym wymagany jest negatywny test w kierunku covid-19, ale także wszystkie osoby zainteresowane. Laboratorium oferuje dwa rodzaje testów: szybkie antygenowe jakościowe (cena: 170 zł) z wynikiem w ciągu 30 minut oraz RT-PCR (cena: 340 zł) z wynikiem po 12 h od pobrania.

Wyniki badań będzie można odbierać w formie elektronicznej, ale też w wersji papierowej na lotnisku lub w innych laboratoriach Diagnostyki. Pasażer, bądź osoba, która planuje podróż samochodem do innego kraju, powinien zgłosić się na lotnisko z tym dokumentem, który będzie okazywać w czasie podróży (z dowodem lub paszportem).

Punkt testowanie będzie otwarty w dni powszednie od godz. 9 do 13. Później, kiedy zostaną wznowione loty z Łodzi, godziny pracy punktu będą dostosowane do lotów samolotów rejsowych i czarterów.

Łódzkie lotnisko planuje wznowić loty 29 maja. Tego dnia ma odlecieć czarter do Antalyi. Na terenie Portu Lotniczego Łódź od kilku miesięcy działa także punkt testowania drive-thru prowadzony przez Wojewódzką Stację Ratownictwa Medycznego. Punkt zlokalizowany jest na parkingu lotniska i testuje nieodpłatnie osoby ze skierowaniami.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy