Czech Airlines Technics zajmuje się polskimi 737 MAX

22 kwietnia 2021 08:30
CSAT pracuje właśnie nad przywróceniem do lotów komercyjnych kolejnego 737 MAX 8 należącego do PLL LOT. Umożliwiło to znaczne poszerzenie oferty przedsiębiorstwa będącego spółką zależną praskiego lotniska.
Reklama
Czech Airlines Technics (CSAT) zaoferowały szereg nowych usług obejmujących m. in. przegląd i serwis samolotów Boeing 737 MAX. Rozszerzenie oferty zostało zaaprobowana przez Urząd Lotnictwa Cywilnego Republiki Czeskiej, a pierwszym klientem CSAT zostały w połowie tego miesiąca Polskie Linie Lotnicze LOT – informuje portal Airways.cz.

– Maszyny Boeing 737 MAX znajdują się we flotach linii lotniczych na całym świecie, więc zdecydowaliśmy, że jest to właściwy czas na rozszerzenie naszych usług o ten typ samolotu. Teraz będziemy oferować przede wszystkim usługę, dzięki której te maszyny wrócą do lotów z pasażerami – powiedział Pavel Haleš, prezes zarządu Czech Airlines Technics.

Mechanicy CSAT dokonują obecnie w hangarze F portu lotniczego im. Václava Havla przeglądu jednego z samolotów Boeingów 737 MAX 8 należących do LOT-u. SP-LVB w zeszłym tygodniu przyleciał do Pragi z Lublina, gdzie 737 MAX narodowego polskiego przewoźnika trafiły jeszcze w 2019 r., po ich uziemieniu.


Poszerzone portfolio usług ma umożliwić CSAT nawiązanie długoterminowej współpracy nie tylko z PLL LOT, ale także z innymi przewoźnikami i firmami leasingowymi.

– Ponieważ na rynku istnieje duże zapotrzebowanie na uziemienie samolotów na dłuższy czas, w nadchodzących tygodniach duże firmy leasingowe zaparkują kolejne sześć samolotów Boeing 737 MAX 8 na lotnisku im. Václava Havla w Pradze. Dzięki rozszerzeniu uprawnień na konserwację również dla maszyny tego typu, zapewnimy właścicielom samolotów obsługę samolotów na ziemi i przygotujemy je do uruchomienia, gdy tylko pozyskają nowego operatora – dodał Haleš.

W ubiegłym roku CSAT przeprowadziło ponad 70 przeglądów technicznych samolotów z rodzin Boeing 737, Airbus A320 i ATR-ów. Wśród najważniejszych klientów byli Finnair, Transavia, CSA, Smartwings, NEOS, Jet2.com i Austrian Airlines.

Fot.: Czech Airlines Technics

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy