×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT: 737 MAX 8 zostaną przeniesione do Lublina


Boeingi 737 MAX 8 należące do LOT-u zostaną przeniesione z Lotniska Chopina do Lublina, do czasu wydania przez ULC decyzji zezwalającej na ponowne wykorzystywanie maksów.


LOT przebazuje 5 boeingów 737 MAX 8 z Warszawy do Portu Lotniczego w Lublinie. Przeloty będą miały charakter techniczny i odbędą się po uzgodnieniach i za zgodą zarówno Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA), jaki i polskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego (ULC). Wykonanie tego typu operacji będzie całkowicie bezpieczne i miało już miejsce w przypadku innych linii lotniczych. Na tę chwilę nie podajemy więcej szczegółów - mówi w rozmowie z Pasazer.com Jakub Panek z biura prasowego LOT-u. 


Samoloty zostaną przebazowane do Lublina, żeby zwolnić miejsca postojowe na płycie stołecznego lotniska. Powrót maksów do służby jest zależny od wydania pozytywnej decyzji od ULC. Nie wiadomo jednak kiedy to nastąpi. Jak ostatnio informowaliśmy, przykładowo Icelandiar przedłużył uziemienie samolotów do 15 września br. 

fot. mat. prasowe 
gość_ca788 - Profil
gość_ca788
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie