Nowa brytyjska linia poleci airbusami A330

12 kwietnia 2021 15:51
Flypop to nowa brytyjska linia lotnicza, która właśnie złożyła wniosek o wydanie certyfikatu przewoźnika lotniczego (AOC). Jednocześnie firma poinformowała, że podpisana została umowa na leasing airbusów A330.
Reklama
Przewoźnik planował start swoich operacji już latem ubiegłego roku, jednak ze względu na pandemię ta decyzja została odłożona w czasie. Otwarcie połączeń i uruchomienie lotów jest zatem możliwe w perspektywie kilku najbliższych miesięcy, ponieważ linia oczekuje obecnie na wydanie certyfikatu przewoźnika lotniczego.

Linia flypop poinformowała również o podpisaniu umowy leasingowej ze spółką Avolon. Nie została ujawniona konkretna liczba samolotów, jednak wiadomo, że zakontraktowane maszyny to airbusy A330-300. Samoloty mają mieć wyłącznie klasę ekonomiczną w układzie siedzeń 3-3-3, co pozwoli na podróż jednym lotem ponad 400 osobom.Główna działalność flypop ma opierać się o loty między Wielką Brytanią a Indiami. Bazą dla linii będzie lotnisko Londyn Stansted, a pierwsze połączenia do Indii planowane są do miast Amritsar oraz Ahmedabad. Najtańsze oferowane bilety mają kosztować 350 funtów brytyjskich (1800 złotych) i zapewnią podróżnemu wyłącznie miejsce w samolocie. Dodatkowe usługi, jak bagaż rejestrowany, mają podlegać dodatkowym opłatom. Przewoźnik twierdzi, że cena biletu nigdy nie powinna przekroczyć 750 funtów (3900 złotych).

Zarząd linii lotniczej twierdzi, że obecny czas jest idealny dla wystartowania działalności, ponieważ przez ostatnie miesiące wszystkie linie poniosły bardzo duże straty ze względu na pandemię, natomiast flypop wówczas jeszcze nie było na rynku.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy