Nowe koreańskie linie z pierwszym samolotem

6 kwietnia 2021 10:15
Air Premia odebrały swoją pierwszą maszynę szerokokadłubową. Dwie kolejne mają przylecieć do Seulu jeszcze w tym roku.
Reklama
Nowe południowokoreańskie linie lotnicze Air Premia otrzymały w piątek (2.04) swój pierwszy samolot. Jest to maszyna Boeing 787-9 (HL8387).

Samolot wydzierżawiony od amerykańskiej firmy leasingowej Air Lease Corp. (ALC) przyleciał do Seulu–Incheon z lotniska Seattle–Paine Field, gdzie znajdują się zakłady Boeinga. Maszyna wyprodukowana przez Amerykanów została wyposażona w silniki Rolls-Royce Trent 1000.


Air Premia zamówiła łącznie 10 samolotów 787-9 – trzy z nich zostały wydzierżawione od ALC, podczas gdy pozostałe przewoźnik zamówił bezpośrednio od Boeinga. Do końca tego roku nowa linia ma odebrać dwa kolejne samoloty wydzierżawione od Air Lease Corp – odpowiednio w maju i grudniu. Zgodnie z deklaracjami Air Premia, flota linii będzie składać się wyłącznie z jednego typu samolotu.

Air Premia planuje rozpoczęcie działalności pod koniec bieżącego roku. Początkowo przewoźnik chce skupić się na rynkach Azji Południowo-Wschodniej, a następnie w siatce połączeń mają pojawić się kierunki międzykontynentalne w Europie i Stanach Zjednoczonych. Pierwotnie pierwsze loty miały ruszyć we wrześniu ubiegłego roku, co nie udało się ze względu na pandemię COVID-19.

Fot.: Air Premia


Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy