Koreańska Air Premia zakupi boeingi 787-9

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
4 lutego 2019 09:13
Koreański startup Air Premia powstały lipcu 2017 roku ogłosił wybór dreamlinerów jako maszyn, które stworzą flotę przewoźnika. Pierwsze operacje mają rozpocząć się we wrześniu 2020 roku.
Reklama
Air Premia poinformowała w piątek (01.02), że zdecydowała się na wyleasingowanie pięciu boeingów 787-9 od kilku podmiotów. Trzy pierwsze maszyny dotrą do przewoźnika w pierwszym roku wykonywania operacji, zaś pozostałe dwie w 2021 roku. Flota linii będzie zgodnie z deklaracjami Air Premia składać się będzie wyłącznie z jednego typu samolotów. Przewoźnika planuje rozwijanie floty poprzez dodawanie do niej co roku do dwóch kolejnych samolotów i zamierza osiągnąć liczbę 10 maszyn w pierwszych pięciu latach działalności.


Model biznesowy Air Premia zakłada operowanie z bazy na seulskim lotnisku Incheon International na średnich i długich trasach. Wykorzystywane przez linię boeingi 787-9 będą skonfigurowane w dwóch klasach - ekonomicznej z rozstawem foteli w odległości 89 cm i ekonomicznej premium, gdzie siedzenia oddalone będą o 107 cm. Dreamlinery w takiej konfiguracji zapewnią w sumie 309 miejsc pasażerskich, premium będzie 56, zaś standardowych 253. Według zapewnień Air Premia stawki w klasie ekonomicznej wyniosą ok 80 - 90 proc. tych, które oferują inni koreańscy przewoźnicy. Cen biletu w klasie premium będzie oscylować na poziomie 140 proc. kosztu usługi podstawowej. Wybór jednego typu samolotu, jedynie dwie klasy i trasy, na których długość lotu będzie oscylować w okolicy 6 godzin mają być strategią, która zapewni linii wysoką efektywność kosztową przy niskim poziomie skomplikowania struktury.

Pierwsze operacje Air Premia są zaplanowane na 2020 rok, ale pierwsze loty dalekodystansowe wejdą do oferty linii dopiero w roku 2021. Pierwsze połączenia long-haul odbędą się na trasach do Los Angeles i San Jose. Inne lokalizacje, do których Air Premia planuje połączenia to Honolulu, Vancouver, Monachium, Berlin i australijskie Cairns. W listopadzie linia złożyła ponowny wniosek o przyznanie certyfikatu przewoźnika lotniczego. Jak mówi Air Premia, z powodu zmiany przepisów w Korei, wszystkie podmioty wnioskujące o pozwolenie na wykonywanie działalności w zakresie lotniczych przewozów pasażerskich w tym kraju musiały przedłożyć wnioski jeszcze raz.

fot. Air Premia

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy