Eurowings połączy Wielką Brytanię z Balearami

8 marca 2021 08:10
Należąca do Grupy Lufthansy linia Eurowings ogłosiła uruchomienie nowych połączeń. Co ciekawe, nie będą to trasy z macierzystych Niemiec. Przewoźnik połączy Wielką Brytanię z hiszpańskimi Balearami na Morzu Śródziemnym.
Reklama
Eurowings, uznawane za największą linię wakacyjną w Niemczech, wraz z otwarciem bazy na Majorce planują ekspansję nie tylko na rynku niemieckim, lecz także powoli wkraczają na rynek brytyjski. Przewoźnik, w odpowiedzi na duże zainteresowanie lotami z Wielkiej Brytanii na Baleary, w zbliżającym się sezonie letnim uruchomi połączenia z Birmingham oraz Manchesteru na Majorkę. To pierwszy taki ruch Eurowings w swojej historii. Loty na największą hiszpańską wyspę na Morzu Śródziemnym zostaną zainaugurowane pod koniec maja i będą realizowane dwa razy w tygodniu z obu lotnisk.


Linia podkreśla, że decyzja o uruchomieniu nowych połączeń z Wielkiej Brytanii na Baleary jest konsekwencją ogłoszonego przez premiera Borisa Johnsona planu wychodzenia z obostrzeń spowodowanych pandemią. Przewoźnik po decyzji szefa brytyjskiego rządu (choć przecież wciąż będącej jedynie prognozą a nie jasną i nieodwoływalną deklaracją) zaobserwował nagły wzrost zainteresowaniem lotów wakacyjnych wśród Brytyjczyków. Ci, zmęczeni wszechobecnymi restrykcjami, zaczęli na potęgę rezerwować wycieczki szczególnie do słonecznych miast w rejonie Morza Śródziemnego. Najnowsze dane pokazują, że liczba zaplanowanych w biurach podróży wypoczynków zaraz po ogłoszeniu Johnsona wzrosła o ponad 600 proc. w porównaniu do tygodnia wcześniej. Największym zainteresowaniem cieszy się właśnie Majorka, której władze także postanowiły o czasowym rozluźnieniu obowiązujących tam obostrzeń i zapowiedziały stopniowe otwieranie restauracji i barów.

Eurowings jest obecnie liderem oferowania na trasach z Niemiec na Majorkę. Należący do Grupy Lufthansy przewoźnik zaproponuje swoim klientom wakacyjne loty na Baleary z aż 22 lotnisk w Niemczech, Austrii oraz Szwajcarii. Powiększając swoją siatkę połączeń o Birmingham i Manchester, linia będzie wykonywała aż 24 regularne rejsy na Majorkę, choć zaznacza, że wciąż nie powiedziała ostatniego słowa i nie wyklucza kolejnych nowości.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy