Podróż Qatar Airways z Tanzanii tylko z negatywnym testem

20 lutego 2021 09:20
Od 2 marca br. wchodzą w życie nowe zasady wprowadzające istotny wymóg dla wszystkich podróżnych planujących loty z Tanzanii na pokładzie samolotów Qatar Airways.
Reklama
Katarski przewoźnik będzie od tego momentu wymagał od pasażerów lecących jego rejsami z Dar es Saalam, Kilimandżaro i Zanzibaru okazania negatywnego testu na koronawirusa. Z nowego obowiązku zwolnione będą wyłącznie dzieci w wieku do 12 lat podróżujące z rodziną. Test będzie obligatoryjny bez względu na wymogi w tym zakresie obowiązujące w miejscu docelowym, do którego udaje się dana osoba, a także niezależnie od tego, czy w Katarze planowany jest wyłącznie jej pobyt tranzytowy na lotnisku.


Akceptowane będą testy PCR wykonane nie wcześniej niż 96 godziny przed planowanym wylotem z Tanzanii i jedynie w laboratorium z listy akredytowanej przez linię lotniczą. W przypadku popularnego wśród Polaków Zanzibaru jest to aktualnie The National Public Health Laboratory Mnazi Mmoja Governement Hospital w Stone Town. Brak przedstawienia negatywnego testu będzie skutkował niewpuszczeniem podróżnego na pokład.

Qatar Airways oferują obecnie codziennie loty na Zanzibar i do Dar es Saalam. Połączenie do Kilimandżaro zostanie wznowione pod koniec marca br.

Turyści mogą aktualnie przyjeżdżać do Tanzanii praktycznie bez żadnych ograniczeń związanych z pandemią. Rząd tego kraju nie uznaje koronawirusa za istotne zagrożenie dla zdrowia publicznego.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy