Boeing 737 Sriwijaya Air zniknął z radarów zaraz po starcie

Blanka Flis - Profil Blanka Flis
09 stycznia 2021 11:51
Lot SJ182 zniknął z radarów krótko po starcie. Samolot stracił ponad 3 tys. metrów wysokości w mniej niż minutę.
Reklama

Boeing 737-524 o znakach rejestracyjnych PK-CLC i numerze seryjnym MSN 27323 należący do Sriwijaya Air wystartował o godzinie 13:40 czasu lokalnego (7:40 czasu polskiego) z Dżakarty Soekarno-Hatta (CGK) do miasta Pontianak (PNK). Po około czterech minutach od startu lot SJ182 zniknął z radarów.

Na pokładzie, według doniesień lokalnych mediów, było 59 pasażerów, w tym pięcioro dzieci i jedno niemowle.

Agencja ratownictwa lotniczego Basarnas poinformowała, że znalazła "podejrzane szczątki w morzu na północ od Dżakarty".

Lokalne władze przekazały wcześniej informację, że rybacy natknęli się w Morzu Jawajskim na części maszyny. - Znaleźliśmy kable, parę dżinsów oraz metalowe części w morzu - powiedział korespondentowi CNN Indonesia przedstawiciel lokalnych struktur bezpieczeństwa.

- Na obecnym etapie nie może jeszcze ostatecznie potwierdzić, że odnoszą się one do rejsu SJ182 obsługiwanego przez linie Sriwijaya Air - mówi Agus Haryono z agencji ratownictwa lotniczego Basarnas.


Samolot w mniej niż minutę stracił ponad 3 tys. metrów wysokości. Po utracie wysokości tor lotu maszyny kończył się u wybrzeży na północ od Dżakarty.


Boeing 737 to prawie 27 letnia maszyna, która swój pierwszy lot odbyła 13 maja 1994 roku. Latała wcześniej dla Continental, potem United, a od 2012 roku w barwach Sriwijaya Air.

Sriwijaya Air jest trzecim co do wielkości przewoźnikiem w kraju, obsługującym flotę samolotów wąskokadłubowych i oferującym loty do różnych miejsc w Indonezji i kilku międzynarodowych.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama