Aegean Airlines z rządowym wsparciem

24 grudnia 2020 09:30
KE zatwierdziła dotację dla Aegean Airlines, która ma zrekompensować szkody poniesione z powodu ograniczeń wprowadzonych w UE w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19.
Reklama
Unijne organy regulacyjne zatwierdziły w środę (23.12) państwową dotację w wysokości 120 mln euro (ok. 541 mln złotych) dla greckiego narodowego przewoźnika Aegean Airlines. Ma to pozwolić przetrwać linii najbliższe miesiące i zrekompensować szkody poniesione podczas kryzysu wywołanego przez koronawirusa.

Przemysł lotniczy jest jednym z sektorów, które szczególnie mocno ucierpiały z powodu wybuchu pandemii koronawirusa. Ta pomoc umożliwi zrekompensowanie Aegean Airlines szkód poniesionych bezpośrednio z powodu ograniczeń podróży niezbędnych do ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa – powiedziała Margrethe Vestager, wiceprzewodnicząca wykonawcza Komisji Europejskiej ds. antymonopolowych.


Wsparcie składa się z bezpośredniej dotacji w wysokości 120 milionów euro, a więc kwoty, która nie przekracza szacowanych strat poniesionych przez linię lotniczą w okresie od 23 marca do 30 czerwca br. – poinformowała Komisja Europejska.

Warunkiem przyznania dotacji jest podwyższenie przez prywatnego inwestora kapitału zakładowego Aegean Airlines o 60 mln euro. Oczekuje się, że wszystkie niezbędne procedury związane z udzieleniem zgody KE na pomoc dla Aegean zostaną zakończone w przeciągu pierwszych trzech lub czterech miesięcy 2021 r.

W 2019 roku Aegean Airlines przewiozły około 15 mln pasażerów. Przed wybuchem pandemii koronawirusa Aegean obsługiwał loty ze swojej bazy w Atenach oraz z innych greckich lotnisk na 155 kierunkach w 44 krajach.

Fot.: Aegean Airlines

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy