Lotnisko Szczecin Goleniów otrzymało 1,39 mln zł rekompensaty

Blanka Flis - Profil Blanka Flis
04 listopada 2020 15:01
Port Lotniczy Szczecin Goleniów otrzymał już 1,39 mln zł rekompensaty z rządowej tarczy za straty spowodowane zawieszeniem lotów pasażerskich od 15 marca do 30 czerwca, informuje zachodniopomorski urząd marszałkowski.
Reklama

- Jako samorząd województwa byliśmy jedynymi, którzy pomogli, uruchomiliśmy pożyczkę dla lotniska. Z kolei rządową rekompensatę za pierwszą falę pandemii lotnisko otrzymało w samym środku drugiej fali. Wciąż nie wiemy jakie są dalsze plany rządu, a przecież na bazie dotychczasowych negatywnych doświadczeń można szybko uruchomić stosowny mechanizm wsparcia dla regionalnych portów lotniczych – mówi Olgierd Geblewicz, marszałek województwa.

Mowa o pożyczce w wysokości 2,5 mln zł. W ostatnich tygodniach główni udziałowcy lotniska zdecydowali się na uruchomienie długoterminowego wsparcia operacyjnego. Do 2028 r., w kolejnych ratach, samorząd województwa, którego udział w kapitale zakładowym wynosi już 21,38 proc., przekaże na działalność operacyjną lotniska łącznie 40 mln zł (5 mln już wypłacono w tym roku), a miasto Szczecin ponad 34 mln zł. Pomoc trafi do portu niebawem.

Kwotę 108,5 mln zł na pomoc inwestycyjną przekazać ma także Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze. Jednak może na nią liczyć dopiero po uzyskaniu notyfikacji w Komisji Europejskiej.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama