Samoloty LOT-u polecą na zimę do Wietnamu

9 października 2020 12:49
18 komentarzy
Maszyny Polskich Linii Lotniczych LOT polecą na zimę do Azji Południowo-Wschodniej. Przewoźnik będzie leasingował samoloty w formule wet-lease dla przewoźnika w Wietnamie - ustalił Pasazer.com.
Reklama
Linia informuje swoich pracowników, że "pojawia się szansa podjęcia dodatkowych czynności lotniczych i czasowego przebazowania do Wietnamu, a także nabrania nowych doświadczeń i poznania odmiennej kultury". Z nieoficjalnych informacji Pasazer.com wynika, że chodzi o embraery, które miałyby być wypożyczone najprawdopodobniej dla Bamboo Airlines. Nie wiadomo dokładnie ile maszyn miałoby zostać wypożyczonych.


LOT poszukuje wśród swoich załóg pokładowych w Warszawie i Budapeszcie chętnych, którzy "podjęliby się takiego wyzwania". Przebazowanie zaplanowane jest na okres maksymalnie 90 dni.

- Zdajemy sobie sprawę z krótkiego terminu składania zgłoszeń, jednak w tym trudnym czasie, chcielibyśmy skorzystać z każdej możliwości zaoferowania Wam udziału w operacjach lotniczych. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym projekcie - pisze przewoźnik w komunikacie do swoich pracowników.

Zapytaliśmy przewoźnika o szczegóły leasingu. - W chwili obecnej trwają negocjacje z jednym z przewoźników z Wietnamu dotyczące wypożyczenia przez LOT samolotów w formule wet-lease. Do czasu zakończenia rozmów nie udzielamy szczegółowych informacji na ten temat - informuje nas przedstawiciel biura prasowego LOT-u.
Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_8e299 2020-10-17 10:29   
gość_8e299 - Profil gość_8e299
@vscrew Podałem ci informacje na temat Wietnamu, ale widzę, że nie dotarły do ciebie. To, że jesteś z załogi nie oznacza w Wietnamie nic. Jak planujesz tam polecieć do pracy to przekonasz się na miejscu. Pomyśl, skąd mam informacje, które tu poniżej zamieściłem? Pomyśl...
vscrew 2020-10-14 09:48   
vscrew - Profil vscrew
@gość_8201b Pamiętaj że załogi lotnicze są zawsze traktowane inaczej niż „zwyczajni” turyści więc raczej na pewno nikt nie będzie od nich wymagać kwarantanny. Tak jest ze wszystkimi załogami innych linii latających w tej chwili i mogą swobodnie wlecieć, wylecieć bez żadnych restrykcji. Wiem bo sam jestem taką załogą :-)
gość_8201b 2020-10-13 11:35   
gość_8201b - Profil gość_8201b
Bamboo rozpatrywało wprowadzenie do swojej siatki E195 jeszcze w zeszłym roku. Problemy finansowe firmy przeniosły się na pracowników, a bardzo wielu pilotów zostało pożegnanych bez wypłaty zaległego wynagrodzenia. Obecna sytuacja jest niezbyt jasna. Rząd decyduje o tym, kto może wjechać do Wietnamu. Po wjeździe obowiązkowa jest kwarantanna dla wszystkich, więc załogi decydujące się na przebazowanie będą miał 2 tyg „domówki”. Jeśli kwarantanna będzie w którymś z ośrodków rządowych, to będą to 2 tyg hardcorowe. Bamboo ma swoje hotele, które prawdopodobnie użyczy do tego celu, ale trudno nie brać pod uwagę rządówek. Latanie po Wietnamie jest spoko. Okres grudzień-luty jest sezonem dość napiętym, ale w tym roku może słabszy. Mniejsze samoloty mogą być rozwiązaniem do utrzymania siatki. Sama firma... dość dyskusyjna.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy