Wizz Air kontynuuje cięcia

25 września 2020 09:53
6 komentarzy
Węgierska linia budżetowa podjęła kolejne decyzje, które ograniczą jej działalność.
Reklama
Wizz Air zdecydował o wprowadzeniu dalszych kroków, które mają na celu dostosowanie skali operacji do obecnego, bardzo słabego popytu. Z informacji pozyskanych przez Pasazer.com wynika, że na wymuszone urlopy zostali skierowani kolejni pracownicy węgierskiego przewoźnika. Liczba urlopowanych w tej ostatniej transzy wynosi ok. 1 tys., co stanowi ok. 20 proc. wszystkich zatrudnionych. Natomiast reszta załogi Wizz Aira będzie pracować na pół etatu.


We flocie Wizz Aira, która składa się z ponad 130 samolotów, pozostanie jedynie 60 aktywnych maszyn. To oznacza, że kolejne 20 airbusów zostanie uziemionych. Jednocześnie załogi lotnicze, które przeszły ostatnio do nowych baz węgierskiej linii zostały z nich wycofane. Działalność firmy w najbliższych miesiącach ma zostać ograniczona do minimum.


Te restrykcyjne decyzje wpisują się w obecnie stosowaną krótkoterminową strategię wielu linii i portów lotniczych, które przygotowują się na bardzo słaby sezon zimowy. Jeśli jest prawdą, że Wizz Air był jedną z linii lotniczych najlepiej przygotowanych do przeżycia koronakryzysu, to decyzje zarządu węgierskiego przewoźnika świadczą o bardzo trudnych miesiącach czekających branżę.

Fot.: Materiały prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_2c43c 2020-09-25 20:53   
gość_2c43c - Profil gość_2c43c
"wpisują się w obecnie stosowaną krótkoterminową strategię wielu linii i portów lotniczych, które przygotowują się na bardzo słaby sezon zimowy" nie w strategię i słaby sezon, tylko biegunkę legislacyjną krajów UE, które nie potrafią się porozumieć i paranoicznie działają w sytuacji kryzysu.
gość_b60f0 2020-09-25 19:36   
gość_b60f0 - Profil gość_b60f0
Wizzair swoje problemy przenosi na klientow. Przez zawirowania z internetem zostala mi pobrana dwa razy kwota za ten sam lot. Minęło kilka miesiecy i Wizzair nie oddal mi pieniedzy. Nie odpowiada na reklamacje. To jest po prostu zlodziejstwo...
gość_61d3a 2020-09-25 16:47   
gość_61d3a - Profil gość_61d3a
Co raz mniej wierzę w te ich wspaniałą kondycję finansową. Pewnie tak różowo nie jest, a że idzie sezon zimowy to pojawiła się łatwa wymówka, żeby nie wzbudzić podejrzeń co do ich kondycji finansowej (zwalnianie części pracowników lub wysyłanie ich na urlopy, zmniejszanie ilości samolotów w bazach , zawieszenie połączeń, zmniejszenie lotów na wybranych trasach, uziemianie części samolotów). Ja rozumiem że zimą jest mniejszy popyt, no ale chyba nie aż tak!
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy