Fijoł: LOT stawia na ruch turystyczny

18 września 2020 14:09
10 komentarzy
Ze względu na minimalny ruch biznesowy i transferowy w hubie LOT na Lotnisku Chopina, przewoźnik stawia na ruch turystyczny. W przyszłym roku chce przewieźć milion turystów.
Reklama
- Do tej pory skupialiśmy się właśnie na ruchu biznesowym i połączeniach transferowych w naszym hubie. Teraz w okresie wakacyjnym rozbudowaliśmy ofertę bezpośrednich lotów turystycznych, z których latem skorzystało 300 tys. pasażerów. Liczę, że w przyszłym roku pasażerów w ruchu turystycznym przewieziemy około miliona. Touroperatorzy szacują że w przyszłym roku ruch turystyczny odbuduje się na poziomie 50 proc. poziomów z 2019 roku - mówi Michał Fijoł, członek zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT ds. handlowych.

- Uelastyczniliśmy naszą ofertę, pasażerowie mogą bezpłatnie dokonywać zmian zakupionych biletów, co ma dać im pewność że nie stracą swoich pieniędzy. Wprowadziliśmy e-prasę, zmieniamy produkt pokładowy. Mamy nadzieję, że LOT nadal będzie największym przewoźnikiem regionu Europy Środkowo-Wschodniej, zarówno w obszarze pasażerskim jak i cargo - dodał.

Dane pokazują, że 30 proc. przedsiębiorstw w Polsce pracuje tak, jak przed pandemią, 60 proc. w trybie hybrydowym, natomiast 10 proc. wyłącznie zdalnie.

- Jeśli nie wrócimy do spotykania się, to będzie nam trudno odbudować wcześniejsze poziomy ruchu lotniczego. 10 proc. pasażerów biznesowych przynosi 50 proc. zysków linii lotniczych - podsumowuje Fijoł.

LOT negocjuje z leasingodawcami, aby obniżyć koszty leasingu maszyn. - Dyskutujemy z właścicielem, bo linie lotnicze na świecie otrzymały ogromne wsparcie finansowe, my także musimy się z tym zagadnieniem zmierzyć - powiedział.
Tagi
fijol lot

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
wirnik 2020-09-21 23:01   
wirnik - Profil wirnik
Lufthansa jeszcze nie tak dawno była prywatna, ba, była swego czasu dumna z tego, że się "odpaństwowiła" i co? Z powrotem jest firmą państwową, a to w ilu % ma mniejsze znaczenie, skoro państwo ma w niej obecnie decydujący głos.
Lotnictwo zacznie pomału się odradzać dopiero gdy uda się wyeliminować psujących rynek za publiczne pieniądze przekazywane pod stołem.
gość_ee353 2020-09-21 07:03   
gość_ee353 - Profil gość_ee353
To nie jest kwestia co robisz tylko jak robisz. LOT nawet jak będzie miał kopalnię złota to będzie na niej przynosił straty. Za dużo mu forsy wycieka bez sensu. Za dużo jest decyzji i zadań politycznych. Dopiero prywatny właściciel będzie mógł z nich zrobić lidera regionu. A pomysły takie jak ten czy drony na CPK przejdą do historii lotnictwa razem z jej autorami.
gość_2f19e 2020-09-20 07:34   
gość_2f19e - Profil gość_2f19e
Niech wstawia po 2 maszyny do każdego lokalnego portu , rząd nie odblokuje debilne zakazy lotów i zamiast tego zrobi testy na przylocie i nawet na zimę można zrobić Kanary , Malage , Porto , Maroko , południe Włoch itd .
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy