Ułatwienia planowania podróży w Air France

17 września 2020 09:30
1 komentarz
Air France dostosowuje swoją działalność do bieżącej sytuacji i dokłada starań, aby pomóc w podróży i uspokoić swoich klientów. Dostosowano politykę sprzedaży, pozwalając na elastyczną i bezkosztową zmianę planów. Powstało nowe ubezpieczenie podróżne oraz dedykowane strony internetowe.
Reklama
Pasażerowie na całym świecie nadal doświadczają utrudnień w podróżowaniu związanych z epidemią COVID-19. Regulacje wjazdowe do poszczególnych krajów podlegają ciągłym zmianom. Towarzyszy im niepewność związana z bezpieczeństwem i ochroną zdrowia na lotniskach i w samolotach, a także niejednokrotnie – niejasne warunki zakupu i zwrotu biletów lotniczych. Wszystkie ważne przy planowaniu wyjazdu informacje dla pasażerów zostały zgromadzone w jednym miejscu pod hasłem „Air France Protect”, a specjalna wyszukiwarka pozwala sprawdzać bieżące wymogi wjazdowe do poszczególnych krajów.

W pełni elastyczne bilety

Air France dostosowuje swoją politykę handlową, aby umożliwić klientom rezerwację następnej podróży z gwarancją możliwości zmiany planów. Pasażerowie, którzy zakupią bilety Air France, a następnie podejmą decyzję o rezygnacji z podróży mają dwie opcje. Pierwszą z nich jest bezkosztowa zmiana biletu na inne daty i/lub inny kierunek.* Drugą opcją jest zwrot środków na kupon podróżny, który podlega wymianie na inną dowolną podróż Air France. Oba rozwiązania zapewniają podróżnym optymalną elastyczność w planowaniu podróży i dotyczą wszystkich lotów w terminie do 31 marca 2021 r.


W sytuacji gdy lot zostanie odwołany przez linię lotniczą, klienci Air France otrzymują trzy możliwości. Po pierwsze, można przełożyć podróż, zmieniając jej termin i kierunek.* Po drugie można wystąpić o pełen zwrot kosztów biletu. Trzecią opcją jest zwrot środków na kupon podróżny, który również podlega zwrotowi, jeśli nie zostanie wykorzystany.

Dodatkowo klienci, którzy są członkami programu lojalnościowego Flying Blue otrzymują podwójne Mile i punkty XP za wszystkie podróże odbyte do końca tego roku.

Od początku bezprecedensowego kryzysu spowodowanego COVID-19, Air France znacząco wzmocnił swoje działy sprzedaży i obsługi klientów. Obecnie blisko 700 agentów zajmuje się obsługą zwrotów i zmian podróży. Od stycznia 2020 r. linia rozpatrzyła 2 miliony wniosków i zwróciła 1,1 miliarda Euro za niewykorzystane bilety.


Nowe ubezpieczenie podróżne obejmujące ryzyko związane z epidemią

We współpracy z Allianz Travel, Air France rozszerzył zakres oferowanego ubezpieczenia podróżnego, aby zapewnić swoim klientom lepszą ochronę w obecnej sytuacji. Podróżni mogą teraz skorzystać z ubezpieczenia na wypadek zachorowania lub konieczności poddania się kwarantannie z powodu epidemii, takiej jak Covid-19. Ubezpieczenie to pozwala na pokrycie nieprzewidzianych wydatków w określonych przypadkach, w szczególności podczas podróży w asyście medycznej. Obejmuje też zwrot kosztów leczenia za granicą lub dodatkowych kosztów poniesionych w związku z kwarantanną (na przykład koszty zakwaterowania).

Ten nowy rodzaj ubezpieczenia stanowi uzupełnienie dotychczasowej oferty ubezpieczeniowej Air France. Na razie mogą z niego korzystać klienci Air France mieszkający we Francji, Niemczech, Hiszpanii, Holandii i Wielkiej Brytanii. Od końca października b.r. ubezpieczenie będzie też dostępne dla mieszkańców 17 innych krajów, w tym Polski. Polisę można zakupić w trakcie rezerwacji biletu na stronie airfrance.com oraz telefonicznie poprzez biura obsługi klienta Air France.


Air France Protect – czyli wszystko o podróżach Air France w jednym miejscu

Zdrowie i dobre samopoczucie klientów i pracowników są w centrum uwagi linii, szczególnie w obecnych czasach pandemii. Air France dokłada wszelkich starań, aby zapewnić optymalne warunki ochrony zdrowia pasażerów na każdym etapie podróży. Aby maksymalnie ułatwić klientom planowanie wyjazdów, linia stworzyła dedykowaną sekcję w ramach swojej strony internetowej, gdzie pod hasłem „Air France Protect” zamieszczono wszystkie ważne informacje dotyczące podróży w obecnym czasie. W jednym miejscu, klienci znajdą wskazówki, jak przygotować się do podróży, oraz jak zmiany i procedury zostały wdrożone na lotniskach i na pokładzie. Środki ochrony zdrowia i procedury są regularnie dostosowywane do aktualnych wymogów podyktowanych światową sytuacją.


Zgodnie z obowiązującymi przepisami, nadal wymagane jest podróżowanie w masce chirurgicznej od momentu przybycia na lotnisko, poprzez wejście do samolotu, cały lot, aż do opuszczenia lotniska po wylądowaniu. Na lotnisku w Paryżu wprowadzono liczne zmiany w celu zapewnienia podróżnym większej ochrony. Między innymi zastosowano fizyczne środki dystansu społecznego, ekrany ochronne z pleksiglasu przy stanowiskach obsługi klienta, samoobsługowe kioski do dezynfekcji rąk oraz przeorganizowano kolejki przy stanowiskach odprawy oraz przy wejściu do samolotu, tak aby zminimalizować kontakt między podróżnymi.

W kabinach samolotów Air France powietrze jest odnawiane co 3 minuty. System wentylacyjny jest wyposażony w specjalne filtry HEPA, identyczne z filtrami stosowanymi w szpitalnych salach operacyjnych. Serwis pokładowy i oferta gastronomiczna zostały zmodyfikowane tak, aby zminimalizować kontakt między załogą i pasażerami, a tym samym zwiększyć bezpieczeństwo wszystkich podróżnych. Sprzedaż wolnocłowa została czasowo zawieszona, a prasa jest dostępna tylko w wersji cyfrowej za pośrednictwem aplikacji Air France Play.

Ponadto przewoźnik wzmocnił procedury sprzątania samolotów. Kabiny są bardzo dokładnie czyszczone przed każdym lotem przy użyciu odpowiednich, silnych środków. Dotyczy to w szczególności wszystkich powierzchni dotykowych takich jak stoliki, podłokietniki, monitory, piloty, schowki bagażowe, półki i toalety. Air France stosuje też dodatkową procedurę całkowitego odkażania wnętrz samolotów preparatem wirusobójczym.


Aktualna oferta lotów i wygodna wyszukiwarka

Aktualnie Air France obsługuje loty na blisko 170 trasach, w tym do ponad 70 miast w Europie, wybrane trasy międzykontynentalne oraz całą sieć połączeń we Francji, w tym do francuskich departamentów zamorskich i na Korsykę. Na bieżąco aktualizowaną ofertę przelotów można sprawdzać na stronie linii. Przewoźnik zachęca swoich klientów, aby przed podróżą sprawdzali aktualne przepisy i formalności związane z wjazdem i pobytem w kraju przeznaczenia i tranzytu. Pomocna w tym zakresie może być specjalnie przygotowana strona airfrance.traveldoc.aero z wygodną wyszukiwarką, gdzie w jednym miejscu, po wpisaniu trasy, podróżni znajdą aktualne wymogi wjazdowe w związku z COVID-19, w zależności od kraju, do którego planują lot.

* jeśli zmiana kierunku spowoduje zmianę ceny, obowiązuje dopłata różnicy w taryfie.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

wirnik 2020-09-17 16:29   
wirnik - Profil wirnik
Jak widać nowy trend przyjmuje się na dobre i zapewne zostanie na dłużej. Za moment standardem stanie się bezkosztowa zmiana nawet w najtańszych taryfach. Ciekawe czy bilety po 39 zł tez kiedyś będą objęte takimi zmianami? :-)
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy