Air France zainaugurował loty z Krakowa

3 lipca 2020 13:23
6 komentarzy
W piątek (3.07) uruchomiono loty na trasie Kraków - Paryż-CDG.
Mieszkańcy Małopolski zyskali dostęp do globalnej siatki połączeń lotniczych Air France.
Reklama
W piątek (3.07) przed południem w Kraków Airport odbyła się oficjalna inauguracja nowego połączenia rejsowego Air France. W pierwszych tygodniach linia będzie oferować trasę Paryż - Kraków-Paryż 2 do 4 razy w tygodniu, a docelowo - po 27 lipca b.r.– raz dziennie. Do tej pory Air France oferował loty z Polski z dwóch miast – z Warszawy i Wrocławia*, przez krótki czas był też obecny w Krakowie z sezonowym połączeniem podczas Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku. Do Krakowa, od 5 lat, lata też KLM – linia, która wraz z Air France tworzy Grupę AIR FRANCE KLM.

Po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią, linie stopniowo reaktywują swoją siatkę połączeń. Latem tego roku, Air France planuje zaoferować blisko 150 kierunków. Przewoźnik wprowadził nowe procedury dotyczące higieny i ochrony zdrowia, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo pasażerów oraz załóg podczas podróży lotniczej.

Do Kraków Airport powracają kolejni przewoźnicy, a siatka połączeń z Kraków Airport powoli się powiększa. Nowa rzeczywistość wymaga podjęcia wspólnych działań mających na względzie zapewnienie bezpieczeństwa, wymianę doświadczeń między portami lotniczymi poprzez opracowywanie i wdrażanie dobrych praktyk i odbudowę zaufania do podróżowania. Dlatego też, 30 czerwca Kraków Airport jako pierwszy port lotniczy w Polsce podpisał deklarację „Aviation Industry Charter for COVID-19”, zainicjowaną i przygotowaną przez Europejską Agencję Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA). Podpisane deklaracji jest czytelnym sygnałem dla przewoźników, użytkowników i pasażerów o pełnej gotowości lotniska do bezpiecznego wykonywania operacji.


- Bardzo się cieszę, że pomimo obecnych okoliczności, możemy dziś zainaugurować nowe połączenie na trasie Kraków-Paryż, co dowodzi pewności i zaufania, jakie Air France pokłada w polskim rynku. W ciągu ostatnich kilku lat, Grupie AIR FRANCE KLM, udało się rozbudować sieć połączeń z/do Polski, uruchamiając 4 nowe trasy. Co więcej, Od 5 lat Królewskie Holenderskie Linie Lotnicze KLM, będące wraz z Air France częścią Grupy AIR FRANCE KLM, są obecne i odnoszą sukcesy w Krakowie. Jeszcze przed pandemią COVID-19 widzieliśmy, jak duże było zainteresowanie Polską ze strony zagranicznych turystów, jak i firm. Dlatego dziś otwieramy nową trasę z Krakowa do Paryża-CDG, z uwagi na olbrzymi potencjał turystyczny i ekonomiczny regionu Małopolski. Od dziś krakowiacy będą mogli skorzystać z wygodnych i bezpiecznych lotów Air France, aby odwiedzić Paryż lub przez Paryż lecieć w odlegle rejony świata, korzystając z bogatej siatki połączeń Air France. Tego lata Air France stopniowo wznawia działalność po kryzysie wywołanym globalną pandemią COVID-19. W lipcu i sierpniu nasi pasażerowie będą mieli do dyspozycji już blisko 150 kierunków, dostępnych z przesiadką w Paryżu. Stanowi to około 80 proc. wszystkich punktów ferowanych przez Air France. Aby zapewnić podróżnym bezpieczną dla zdrowia podróż i zminimalizować ryzyko zarażenia wirusem, nasza linia przedsięwzięła szereg środków ostrożności. Mam nadzieję, że ta nowa trasa będzie nowym początkiem i znakiem optymizmu w tych nietypowych czasach. Dzięki niej, otwierają się nowe perspektywy - zwiedzanie świata, spotkania z rodziną i przyjaciółmi mieszkającymi za granicą, a także nowe relacje biznesowe między Polską a Francją i powrót zagranicznych turystów do Krakowa – powiedział Frantisek Siling, dyrektor generalny sprzedaży, obecny na dzisiejszej inauguracji w Krakowie.

- Dzisiejsza inauguracja połączenia Air France na trasie Paryż - Kraków - Paryż cieszy nas podwójnie. Długo oczekiwane przez pasażerów rejsy łączące lotnisko Charlesa de Gaulle’a z Kraków Airport, to część konsekwentnie budowanej strategii siatki połączeń zaburzonej przez pandemię koronawirusa 2,5-miesięcznym wstrzymaniem lotów pasażerskich. Staramy się na nowo odtworzyć dobrze zapamiętany obraz tętniącego życiem krakowskiego lotniska, z uwzględnieniem nowych wymogów sanitarnymi, które zapewniają pasażerom bezpieczeństwo i komfort. Mamy nadzieję, że korzystanie z połączenia Kraków - Paryż wpłynie nie tylko na rozwój turystyki w obu miastach,ale pozwoli także na wzmocnienie kontaktów gospodarczych między Małopolską a stolicą Francji - skomentował Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Początkowo Air France będzie oferował loty na nowej trasie od 2 do 4 razy w tygodniu, a po 27 lipca b.r. połączenie będzie oferowane codziennie.** Samolot startuje z lotniska im. Charlesa de Gaulle’a o godzinie 9:15, aby wylądować w Kraków Airport o godzinie 11:20. Lot do Paryża zaplanowano następująco: wylot z Krakowa – godzina 12:30 i przylot do Paryża o 14:40 czasu lokalnego. Nowe rejsy o numerach AF1878 i AF1879 będą obsługiwane maszyną Airbusa, w zależności od dnia będą to typy od A318 do A321.


Podróżni z Krakowa korzystający z nowego rejsu Air France będą mieli dobre połączenia (przez Paryż) zwłaszcza do miast, do których Air France wznawia loty tego lata***: Nowy Jork, Los Angeles, Toronto, Hawana, Bangkok, Tokio, Mauritius oraz w Europie: Amsterdam, Barcelona, Madryt, Genewa, Kopenhaga, Mediolan, Rzym, Londyn, Dublin, Lizbona i Marsylia.

Należy zaznaczyć, że reaktywacja ruchu lotniczego zależy ściśle od decyzji władz poszczególnych państw i bieżącego stopnia zagrożenia wirusem, a także od tego jak reaguje popyt po ustaniu pandemii popytu. Dlatego rozkłady mogą ulegać zmianom, a poszczególne loty mogą być kasowane. Przed podróżą Air France zachęca swoich klientów do kontaktowania się z właściwymi organami w celu uzyskania informacji na temat formalności związanych z wjazdem i pobytem w kraju przeznaczenia i tranzytu, a także do monitorowania strony airfrance.pl. Na stronie przewoźnika są też dostępne procedury postępowania dla podróżnych, w przypadku anulacji lotu.

Na trasie z Krakowa do Paryża pasażerowie podróżują w ergonomicznie zaprojektowanych fotelach. Serwis pokładowy jest dostosowany do aktualnych wymogów sanitarnych i na tej trasie obejmuje napoje gorące i soki owocowe, a w klasie biznes są dodatkowo serwowane drobne przekąski słodkie i słone. Pasażerowie przed lotem muszą zaopatrzyć się w maski ochronne na twarz, bez których nie będą mogli wejść do samolotu. Ponadto przed lotem mierzona jest temperatura ciała podróżnych (maksymalna dopuszczalna temperatura to 38 stopni Celsjusza). Samoloty są bardzo dokładnie czyszczone przed każdym lotem przy użyciu odpowiednich, silnych środków. Okresowo odkażane jest także wnętrze maszyn preparatem wirusobójczym. Więcej na temat środków bezpieczeństwa i nowych procedur sanitarnych w czasie podróży Air France można znaleźć tutaj.


Rezerwacja biletów oraz więcej informacji na temat rozkładu połączeń dostępnych jest na stronie www.airfrance.pl, pod numerem +48(0)225123949 oraz w biurach podróży na terenie całego kraju.

* Połączenie z Warszawą wznowione po pandemii od 17.06.2020
**Ruch lotniczy zależy ściśle od decyzji władz państwowych i bieżącego stopnia zagrożenia wirusem, dlatego rozkłady mogą ulegać zmianom, a poszczególne loty mogą być kasowane.
***Wznowienie lotów przewidywane na sezon letni 2020, zależy od decyzji państw, może ulec zmianom.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_311b5 2020-07-06 15:43   
gość_311b5 - Profil gość_311b5
do gość_841f3 ! Niestety kiedys latało sie tylko z WAW i KTW za granicę jak LH zaczynała operacje poza WAW z KTW to nawet nikt nie zakładał, że kiedyś KRK odkryją i przegoni z połączeniami KTW.
gość_841f3 2020-07-04 08:25   
gość_841f3 - Profil gość_841f3
Latał też kiedyś z KTW...
gość_18306 2020-07-03 19:26   
gość_18306 - Profil gość_18306
gość_015ff Dlaczego piszesz, że jest szansa, że do Wrocławia nie wrócą. Tak bardzo pragniesz by do Wrocławia nie latali ?! To ma być szansa czy raczej niebezpieczeństwo, ryzyko ? Nie lubisz Wrocławia ? Czy mało sprawnie posługujesz się językiem polskim.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy