LOT 1 lipca wznowi trasy międzynarodowe

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
17 czerwca 2020 19:11
27 komentarzy
1 lipca br. LOT wznowi kilkanaście połączeń międzynarodowych. Będzie można polecieć m.in. do miast w Unii Europejskiej ale także poza nią (m.in. w Gruzji, Czarnogórze i na Ukrainie). Pojawi się także nowa taryfa FLEX PLUS z elastycznymi warunkami zarządzania rezerwacją.
Reklama

20 kierunków międzynarodowych

W ramach siatki połączeń pojawią się miasta w:
 • Austrii (Wiedeń - pięć razy w tygodniu);
 • Belgii (Bruksela - pięć razy w tygodniu);
 • Bułgaria (Warna - raz w tygodniu);
 • Chorwacja (Dubrownik i Split - dwa razy w tygodniu, Zadar - raz w tygodniu);
 • Czarnogóra (Podgorica - raz w tygodniu);
 • Czechach (Praga - codziennie);
 • Grecja (Korfu i Chania - raz w tygodniu);
 • Gruzji (Tbilisi - trzy razy w tygodniu);
 • Hiszpania (Barcelona - trzy razy w tygodniu)
 • Holandii (Amsterda - cztery razy w tygodniu);
 • Niemczech (Dusseldorf - codziennie, Berlin - 6 razy w tygodniu);
 • Norwegia (Oslo - trzy razy w tygodniu);
 • na Litwie (Wilno - codziennie);
 • Rumunia (Bukareszt - cztery razy w tygodniu);
 • na Węgrzech (Budapeszt - codziennie);
 • na Ukrainie (Kijów-Boryspol - pięć razy w tygodniu).
Dodatkowo uruchomione zostaną dwie bezpośrednie trasy z Budapesztu - do Warny i Dubrownika, realizowane raz w tygodniu w weekendy.

Na Lotnisku Chopina, dzięki dogodnym połączeniom krajowym, pasażerowie będą mogli się przesiąść na każdy z rejsów zagranicznych. Bilety na międzynarodowe trasy będzie można nabyć przez system rezerwacyjny przewoźnika i u pośredników. Rozkład jest stopniowo uzupełniany, a wszystkie kierunki udostępnione będą do sprzedaży od 18 czerwca.


- Siatka międzynarodowych połączeń LOT-u, obejmująca pierwsze dwa tygodnie lipca, została zaplanowana mając na uwadze bezpieczeństwo pasażerów, które jest dla nas zawsze priorytetem i zapewnienie komfortu podróżowania. Większość zaproponowanych kierunków to kraje Strefy Schengen, które mają stabilną sytuację epidemiczną i jednocześnie zniosły obowiązek kwarantanny oraz pozostałe restrykcje dla podróżnych przyjeżdżających z innych krajów. Nasi pasażerowie mogą więc spokojnie planować wakacje, krótkie rekreacyjne wypady czy wyjazdy służbowe wiedząc, że będą mogli się w pełni cieszyć podróżami zagranicznymi. Dążymy jednocześnie do wznawiania kolejnych kierunków i zwiększenia częstotliwości rejsów. Analizujemy m.in. możliwość uruchomienia regularnych lotów pasażerskich do Stanów Zjednoczonych, które obecnie realizujemy w ramach transportów cargo – podsumował plany Rafał Milczarski, prezes zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT.

Reżim sanitarny

Utrzymane zostają także zasady bezpieczeństwa - wszystkie połączenia krajowe i międzynarodowe LOT-u realizowane będą nadal zgodnie z procedurą #BezpiecznyLOT. Zasady mające na celu zapewnienie ochrony podróżnym i załogom pokładowym w dobie koronawirusa, towarzyszą pasażerom rejsów LOT-u od 1 czerwca.Kluczowe obostrzenia obowiązujące zarówno na lotnisku, jak i pokładach samolotów, to m.in. zachowanie dystansu przestrzennego podczas odprawy i w trakcie lotu, obowiązek noszenia maseczek przez cały czas podróży, oraz modyfikacja serwisu pokładowego zgodnie z zasadą ograniczonego kontaktu pomiędzy pasażerami i obsługą.

Na stronie lot.com stworzona została zakładka Zalecenia dla podróżnych zawierająca niezbędne informacje, które pomogą pasażerom przygotować się do rejsów.Szczegółowy opis procedur epidemicznych, wprowadzonych w ramach wznowionych lotów pasażerskich LOT-u, znajduje się natomiast w zakładce #BezpiecznyLOT.


Nowe taryfy dla większej swobody podróżowania

Dbając o komfort planowania podróży w dobie pandemii, LOT wprowadza także dodatkowe udogodnienia dla swoich pasażerów. Dotychczasowa oferta została rozszerzona o nowe taryfy FLEX PLUS, dostępne na rejsach krajowych, średniego i dalekiego zasięgu we wszystkich klasach rezerwacyjnych z wyjątkiem Premium na rejsach shorthaul. Taryfy FLEX PLUS przeznaczone są dla rejsów bezpośrednich dostępnych w ofercie LOT-u, nie będą obowiązywały w przypadku tranzytów międzynarodowych.


Pierwsza tak elastyczna oferta na europejskim rynku to odpowiedź LOT-u na większą potrzebę zarządzania rezerwacjami przez pasażerów. W razie konieczności zmiany planów bilety zakupione w taryfach FLEX PLUS można nie tylko wymienić czy zwrócić, ale też przepisać na inną osobę na preferencyjnych warunkach. Oferta jest dostępna w sprzedaży od 17 czerwca.

- Taryfy FLEX PLUS wprowadzają nową jakość podróżowania w dobie pandemii. Rozumiemy niepewność i obawy naszych pasażerów, związane z planowaniem tegorocznych wyjazdów. Dlatego chcemy ich przekonać, że latanie z LOT-em jest wygodne i bezpieczne. Oferując coraz większe możliwości podróżowania będziemy jednocześnie wspierać ich decyzje w przypadku zmiany planów. W tym celu powstała nowa oferta taryf FLEX PLUS. Po raz pierwszy umożliwiamy dokonywanie tak szerokich zmian w rezerwacji – rezygnację z podróży w ciągu 24h od zakupu biletu, zmianę danych pasażera i bezpłatny wybór nowego terminu lotu pod warunkiem dostępności miejsc, jak również zwrot biletu na preferencyjnych warunkach – powiedział Milczarski.

Nowe taryfy FLEX PLUS to przede wszystkim:
 • bezpłatna zmiana daty podróży;
 • możliwość odpłatnej zmiany danych na bilecie do 48h przed wylotem (w cenie 250 PLN lub 60 euro dla rejsów operowanych przez LOT);
 • możliwość rezygnacji z zakupionego biletu w preferencyjnej cenie przed rozpoczęciem podróży (rejsy shorthaul: 30 euro/EconomyFLEX PLUS i 65 euro/Business FLEX PLUS, rejsy longhaul: 60 euro/EconomyFLEX PLUS i 100 euro/Premium FLEX PLUS i Business FLEX PLUS);
 • opcja rezygnacji z biletu w preferencyjnej cenie 100 euro także dla pasażerów, którzy nie pojawią się na rejsie;
 • bezpłatny wybór miejsca w samolocie jeszcze przed rozpoczęciem odprawy dla wszystkich taryf FLEX PLUS z wyjątkiem Economy na rejsach longhaul.
Dodatkowo na pasażerów czeka także możliwość bezpłatnej rezygnacji z podróży w ciągu 24h od zakupu biletu. W przypadku biletów kupionych na mniej niż dobę przed wylotem, możliwość rezygnacji bez opłat dostępna jest do 6 godzin przed rejsem. Oferta obowiązuje na połączenia krajowe i zagraniczne w ramach wszystkich taryf i kanałów sprzedaży LOT-u (bilety zakupione przez stronę lot.com, w kasach, za pośrednictwem LOT Contact Center oraz przez biura podróży).

fot. mat. prasowe
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_f13b5 2020-06-22 10:21   
gość_f13b5 - Profil gość_f13b5
Megula: jak znam życie, to najbardziej burza się ci, którzy i tak nigdzie nie poleca...
gość_f13b5 2020-06-22 10:20   
gość_f13b5 - Profil gość_f13b5
Niestety w Locie widać chaotyczność działań i brak jasnej koncepcji jak wracać do pracy. Nowy rozkład jest w tej chwili wprowadzony do połowy lipca, ale od 15.7 cały czas można kupić bilety na wszystkie połączenia z rozkładu letniego tak jakby on się nie zmieniał. Z jednej strony, może to mieć w niektórych przypadkach plusy - mogę kupić tanio bilet na mało chodliwe połączenie, a później i tak będą musieli mnie przewieźć tym, które będzie (mowa oczywiście o obsługiwanych kierunkach), z drugiej strony nie da się sprzedawać biletów przez cały czas tylko 2-3 tygodnie naprzód, to nie PKP. Linie jak Lufa już podjęły ostateczne decyzje w odniesieniu do zmian w letnim rozkładzie i pasażer wie, skąd dokąd będzie mógł poleciec, w Locie jest to jedna wielka loteria. Pytanie, czy to brak kompetencji na poziomie planowania siatki, czy brak kompetencji na poziomie podejmowania decyzji. Na pewno wyprzedzenia dwutygodniowego będą się trzymać, bo w przypadkach odwołań rejsów musieliby wypłacać odszkodowania, ale jak długo tak się da jechać? Teorie spiskowe o wyborach i upadłości wkładam między bajki, bo gdyby miało to cokolwiek wspolnego z wyborami to samoloty podrywalyby się z ziemi jeden po drugim, zaś teorie dotyczące upadłości tez się kupy nie trzymają, bo takich rzeczy nie załatwia się z dnia na dzien.
Megula 2020-06-22 08:38   
Megula - Profil Megula
Ludzie się burzą ze "bo wczesniej latało wiecej" - no ale ludzi tez wczesniej latało wiecej - nie puszcza przeciez pustych samolotów jak ludzie nie chcą latać tyle co poprzednio
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama