Wizz: Pierwszy nowy airbus A320 neo

4 czerwca 2020 16:05
2 komentarze
Wizz Air powitał w swojej flocie pierwszego nowego airbusa A320 neo o numerze rejestracyjnym HA-LJA.
Reklama
To 122. samolot we flocie WIZZ, składającej się wyłącznie z samolotów typu Airbus. A320 neo to pierwszy tego rodzaju samolot WIZZ, w którym zastosowano najnowsze technologie w lotnictwie oferujące istotne korzyści dla środowiska - niemal 50- procentową redukcję emisji hałasu, 20-procentowe zmniejszenie zużycia paliwa oraz prawie o 50 proc. niższą emisję tlenków azotu w porównaniu z samolotami poprzedniej generacji. Maszyna wyposażona w ultranowoczesne i wydajne silniki Pratt & Whitney GTF, umacnia pozycję WIZZ jako jednej z najbardziej ekologicznych linii lotniczych na świecie.


Wśród niskokosztowych linii posiadających minimum 100 samolotów, Wizz Air dysponuje najmłodszą flotą, w której średnia wieku samolotu wynosi 5,43 roku. Dzięki nowoczesnej i doskonale wyposażonej flocie, Wizz Air znalazł się w rankingu 10 najbezpieczniejszych niskokosztowych przewoźników 2020 według AirlineRatings.com.

Wizz Air to linia lotnicza z kredytowym ratingiem inwestycyjnym, z flotą składającą się z najbardziej wydajnych i zrównoważonych samolotów wąskokadłubowych z rodziny Airbus A320 i Airbus A320 neo. Emisja CO 2 przypadająca na pasażera Wizz Air była najniższa spośród wszystkich linii lotniczych w roku finansowym 2019 (57,2g na pasażera /km). Największe zamówienie Wizz Air na 267 supernowoczesnych samolotów Airbus z rodziny A320neo pozwoli linii na dalszą redukcję śladu węglowego – o 30 proc. na każdego pasażera do 2030 roku.


- Cieszymy się z dodania kolejnego ultranowoczesnego samolotu do naszej rozwijającej się floty. To symbol przyjętego przez nas modelu biznesowego ULCC – zapewnia znaczne korzyści pod względem kosztów oraz obniża emisje Wizz Air. Nasza flota, teraz z pierwszym Airbusem A320neo, wyposażona jest w ulepszone środki ochronne, które zapewniają podróżującym możliwie najlepsze warunki sanitarne - mówi József Váradi, prezes Wizz Air.

Ostatnie komentarze

gość_16fea 2020-06-06 11:31   
gość_16fea - Profil gość_16fea
lysypiotr76- W maju Airbus nie otrzymał żadnych nowych zamówień. Nie ma się co dziwić, że grozi sądami. Plusem że nikt nie anulował zamówień.
lysypiotr76 2020-06-05 18:45   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
To jedna z niewielu już linii która odbiera od producenta samolot. Większość towarzystw lotniczych i firm leasingowych odracza odbiory bądź wręcz anuluje umowy. Airbus na fali takich wydarzeń ostrzega że tego typu postępowanie skończy się na sali sądowej. Rynek nowych samolotów się załamał. On już był tak naprawdę rozdmuchany przed kryzysem. Producenci przyjmowali zamówienia od firm które nie miały zaplecza finansowego. Złośliwość europejskiego producenta na tego typu zachowania miała odzwierciedlenie w ubiegłym miesiącu. Nieodebrane samoloty dla AirAsia wystawiono na sprzedaż. Nabywca się nie znalazł:)
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy