×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz: Pierwszy nowy airbus A320 neo


Wizz Air powitał w swojej flocie pierwszego nowego airbusa A320 neo o numerze rejestracyjnym HA-LJA.To 122. samolot we flocie WIZZ, składającej się wyłącznie z samolotów typu Airbus. A320 neo to pierwszy tego rodzaju samolot WIZZ, w którym zastosowano najnowsze technologie w lotnictwie oferujące istotne korzyści dla środowiska - niemal 50- procentową redukcję emisji hałasu, 20-procentowe zmniejszenie zużycia paliwa oraz prawie o 50 proc. niższą emisję tlenków azotu w porównaniu z samolotami poprzedniej generacji. Maszyna wyposażona w ultranowoczesne i wydajne silniki Pratt & Whitney GTF, umacnia pozycję WIZZ jako jednej z najbardziej ekologicznych linii lotniczych na świecie.


Wśród niskokosztowych linii posiadających minimum 100 samolotów, Wizz Air dysponuje najmłodszą flotą, w której średnia wieku samolotu wynosi 5,43 roku. Dzięki nowoczesnej i doskonale wyposażonej flocie, Wizz Air znalazł się w rankingu 10 najbezpieczniejszych niskokosztowych przewoźników 2020 według AirlineRatings.com.

Wizz Air to linia lotnicza z kredytowym ratingiem inwestycyjnym, z flotą składającą się z najbardziej wydajnych i zrównoważonych samolotów wąskokadłubowych z rodziny Airbus A320 i Airbus A320 neo. Emisja CO 2 przypadająca na pasażera Wizz Air była najniższa spośród wszystkich linii lotniczych w roku finansowym 2019 (57,2g na pasażera /km). Największe zamówienie Wizz Air na 267 supernowoczesnych samolotów Airbus z rodziny A320neo pozwoli linii na dalszą redukcję śladu węglowego – o 30 proc. na każdego pasażera do 2030 roku.


- Cieszymy się z dodania kolejnego ultranowoczesnego samolotu do naszej rozwijającej się floty. To symbol przyjętego przez nas modelu biznesowego ULCC – zapewnia znaczne korzyści pod względem kosztów oraz obniża emisje Wizz Air. Nasza flota, teraz z pierwszym Airbusem A320neo, wyposażona jest w ulepszone środki ochronne, które zapewniają podróżującym możliwie najlepsze warunki sanitarne - mówi József Váradi, prezes Wizz Air.gość_5f59b - Profil
gość_5f59b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie