Aegean Airlines poleci jeszcze w maju

18 maja 2020 11:00
Aegean Airlines, największy grecki przewoźnik, poinformował w czwartek (14.05), że od końca maja zacznie stopniowo wznawiać loty z Aten na niektórych europejskich trasach. Linia zakończy w ten sposób zawieszenie lotów spowodowane pandemią koronawirusa.
Reklama
Aegean, członek lotniczego sojuszu Star Alliance, ze względu na ograniczenia powietrznego ruchu cywilnego, związane z pandemią koronawirusa, 26 marca zawiesił niemal wszystkie swoje loty międzynarodowe.

Przewoźnik poinformował, że wznowi pierwsze połączenia z Aten już w ostatnich dniach maja. Na początek będą to loty do Monachium, Zurychu, Frankfurtu i Genewy – z ograniczoną częstotliwością, która będzie stopniowo zwiększana. Aegean doda także więcej lotów na trasie do Brukseli – jedynego międzynarodowego kierunku, który nie został zawieszony na czas pandemii.


W dniach 18-25 maja Aegean Airlines zwiększy także liczbę lotów w swojej krajowej siatce połączeń, dodając więcej połączeń do m. in. Heraklionu i Hani na Krecie, Salonik, Aleksandropolis, Rodos, Korfu, Lesbos, Chios i Samos. Aegean zapewnia, że ramach przygotowań do stopniowego wznawiania lotów, zintensyfikował stosowanie sanitarnych środków bezpieczeństwa, w tym wprowadził obowiązek noszenia masek podczas lotów oraz wdrożył specjalne procedury czyszczenia i dezynfekcji samolotów po każdym locie.

Na tle innych państw europejskich, Grecja dość skutecznie poradziła sobie w walce z pandemią koronawirusa. Dotychczas w kraju potwierdzono 2770 zakażeń, w tym 156 zgonów.

Fot.: Aegean Airlines

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy