×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT: Najdłuższy rejs w historii przewoźnika jeszcze dziś wyleci do Warszawy


W ramach akcji #LOTdoDomu narodowe linie lotnicze wykonają najdłuższe połączenie kiedykolwiek realizowane w ramach swojej działalności. Samolot wystartuje z południowoamerykańskiego kraju w środę (1.04) ok. 22:30 czasu polskiego.


Czarterowy rejs LO8552 z Buenos Aires–Ezeiza do Warszawy wystartuje dziś o 17:30 lokalnego czasu, by zjawić się w Warszawie następnego dnia ok. 13:30. Oznacza to, że pasażerowie podróżujący do Polski spędzą na pokładzie LOT-u nawet 15 godzin i pokonają ok. 12,4 tys. km.

Specjalny rejs obsłuży samolot Boeing 787-9 o znakach rejestracyjnych SP-LSD, z miejscami dla 294 pasażerów. Maszyna przyleciała do Buenos Aires we wtorek o 21:30 lokalnego czasu. W drogę powrotną do Warszawy wyruszy po niemal 18 godzinach postoju.


Kilka dni temu Polskie Linie Lotnicze LOT wykonały czarterowy rejs do australijskiego Sydney, skąd przewoźnik zabrał Polaków chcących powrócić do kraju. Lot także został obsłużony przez 787-9, jednak z uwagi na odległość 15,6 tys. km dzielących Warszawę i Sydney, konieczne były międzylądowania na tankowanie samolotu w porcie lotniczym Singapore-Changi.

Fot.: materiały prasowe

gość_7973b - Profil
gość_7973b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie