LOT poleci do Sydney

Marek Stus - Profil Marek Stus
22 marca 2020 09:09
7 komentarzy
Polskie Linie Lotnicze LOT wykonają czarterowy rejs do Sydney. Przewoźnik zabierze z Australii Polaków chcących powrócić do kraju w ramach operacji #LOTdoDomu.
Reklama
O planowanym locie na Antypody poinformował premier Mateusz Morawiecki w mediach społecznościowych. Szef rządu dodał, że LOT poleci w przyszłym tygodniu również na Filipiny i do Wietnamu. Rejsy będą wykonywane boeingami 787.

Połączenie do Sydney nie jest jeszcze dostępne w systemie rezerwacyjnym polskiego przewoźnika. Najprawdopodobniej zostanie zrealizowane pod koniec przyszłego tygodnia. Kolejne rejsy realizowane w ramach trwającej od 15 marca operacji #LOTdoDomu są ogłaszane z kilkudniowym wyprzedzeniem. Jak dotąd samoloty LOT-u, poza wieloma miastami europejskimi, wykonały loty repatriacyjne m.in. do Indii, Kanady, Tajlandii, Wietnamu, Stanów Zjednoczonych oraz na Sri Lankę i Dominikanę.


Samolot w barwach narodowego przewoźnika nie po raz pierwszy pojawi się także na kontynencie australijskim. LOT oferował już w przeszłości czartery do Australii. Na początku lat 90. ubiegłego wieku były one realizowane samolotami Iljuszyn Ił-62M m.in. z Warszawy do Melbourne.

Fot. PLL LOT

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_2fe29 2020-03-23 10:50   
gość_2fe29 - Profil gość_2fe29
Bedzie lecial pusty w jedna strone, tak jak inne loty "LOT do domu" ???
Ciekawe czy "decydenci" zmadrzeli tym razem ???
gość_34a3f 2020-03-23 07:23   
gość_34a3f - Profil gość_34a3f
Zastanawiam się czy ta akcja "LOT do domu" służy czemuś innemu niż rządowa dotacja dla LOTu?
Druga rzecz to jak się ma walka w Polsce z chorobą w kontekście sprowadzania tysięcy potencjalnie zarażonych Polaków z innych krajów? Czy aby oni nie powinni przed lotem do domu odbywać w miejscu dotychczasowego pobytu 2-tygodniowej kwarantanny? Ewentualnie tuż po przylocie do Polski, dajmy na to w okolicach Warszawy przymusowa 2-tygodniowa kwarantanna?
W innym wypadku to jest: sprowadzanie kolejnych ognisk choroby przy horrendalnie wysokich cenach biletów, za publiczne pieniądze. To aż się prosi o jakiś paragraf...
gość_bc853 2020-03-23 02:11   
gość_bc853 - Profil gość_bc853
gość_c62c9: Na powrocie międzylądowanie w SIN. Tam zdaje się MNL i SIN
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N