×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


British Airways przejmuje sloty Flybe w Londynie-Heathrow


Linia British Airways odzyskała przydziały czasu na start lub lądowanie na londyńskim lotnisku Heathrow należące do nieistniejącej już linii Flybe.


Regionalny przewoźnik obsługiwał kilka tras z Heathrow, zanim linia zaprzestała działalności na początku marca. Na podstawie dokumentacji koordynatora slotowego, firmy ACL stwierdza się, że przydziały czasowe na 12 lotów dziennie zostały przetransferowane z Flybe do British Airways w ramach kompensacyjnego zwrotu slotów. 

Linia Flybe uruchomiła połączenia z Heathrow w 2017 r. po uzyskaniu przydziałów czasu na start lub lądowanie wykorzystywanych w ramach operacji krótkodystansowych pod nazwą "Little Red", które przestały funkcjonować w 2015 r.


Linia Virgin Atlantic nabyła 12 dziennych przydziałów czasu na start lub lądowanie na Heathrow w 2012 r., po tym jak zostały one zwolnione przez należące do IAG, British Airways, w ramach regulacyjnych środków zaradczych mającego na celu rozwiązanie problemów w zakresie konkurencji, gdy brytyjska linia przejęła BMI. 

Z dokumentacji ACL wynika, że 12 dziennych slotów zostanie przeniesionych do British Airways i będzie obsługiwanych jako pięć połączeń do Edynburga, trzy do Aberdeen i cztery do Newquay, z wykorzystaniem airbusów A319, zamiast bombardierów Q400. W sezonie letnim 2020 r. linia Flybe dysponowała w szczytowym okresie 204 slotami tygodniowo na londyńskim Heathrow. 

fot. mat. prasowegość_d4b24 - Profil
gość_d4b24
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie