British Airways przejmuje sloty Flybe w Londynie-Heathrow

11 marca 2020 08:00
Linia British Airways odzyskała przydziały czasu na start lub lądowanie na londyńskim lotnisku Heathrow należące do nieistniejącej już linii Flybe.
Reklama
Regionalny przewoźnik obsługiwał kilka tras z Heathrow, zanim linia zaprzestała działalności na początku marca. Na podstawie dokumentacji koordynatora slotowego, firmy ACL stwierdza się, że przydziały czasowe na 12 lotów dziennie zostały przetransferowane z Flybe do British Airways w ramach kompensacyjnego zwrotu slotów.

Linia Flybe uruchomiła połączenia z Heathrow w 2017 r. po uzyskaniu przydziałów czasu na start lub lądowanie wykorzystywanych w ramach operacji krótkodystansowych pod nazwą "Little Red", które przestały funkcjonować w 2015 r.


Linia Virgin Atlantic nabyła 12 dziennych przydziałów czasu na start lub lądowanie na Heathrow w 2012 r., po tym jak zostały one zwolnione przez należące do IAG, British Airways, w ramach regulacyjnych środków zaradczych mającego na celu rozwiązanie problemów w zakresie konkurencji, gdy brytyjska linia przejęła BMI.

Z dokumentacji ACL wynika, że 12 dziennych slotów zostanie przeniesionych do British Airways i będzie obsługiwanych jako pięć połączeń do Edynburga, trzy do Aberdeen i cztery do Newquay, z wykorzystaniem airbusów A319, zamiast bombardierów Q400. W sezonie letnim 2020 r. linia Flybe dysponowała w szczytowym okresie 204 slotami tygodniowo na londyńskim Heathrow.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy