×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Poznań: W styczniu prawie 139 tys. pasażerów


Na lotniska w Poznaniu odprawiono w styczniu niemal 139 tys. podróżnych. To o 8 proc. więcej niż w tym samym miesiącu 2019 r.


Liczba pasażerów według miesięcy
Z połączeń regularnych skorzystało w omawianym okresie 124,6 tys. pasażerów. To o 9 proc. więcej niż w analogicznym miesiącu ubiegłego roku. Przewoźnicy segmentu legacy przewieźli 34,4 tys. osób, a głównymi kierunkami były Warszawa, Frankfurt i Monachium. Z kolei z usług linii niskokosztowych skorzystało 90,2 tys. klientów. Najbardziej obleganymi połączeniami były Londyn Stansted (Ryanair), Londyn-Luton (Wizz Air) oraz Dublin, Paryż-Beauvais i Oslo-Torp.

Na trasach czarterowych ruch zmniejszył się o 6,7 proc. do poziomu 14,1 tys. Trzema najpopularniejszymi kierunkami były Hurghada, Teneryfa oraz Antalya.  


W lutym lotnisko w Poznaniu mogło zanotować nawet wyższy wzrost niż w styczniu. Z danych OAG wynika, że linie zaoferowały stąd ponad 157,6 tys. miejsc, czyli o 16,6 proc. więcej niż w tym samym okresie 2019 r. Wynik ten jest zawyżony przez to, że mamy rok przestępny. Nie zmienia to jednak faktu, że Ryanair rozwinął swoją bazę, a LOT dodał kolejne rejsy do Warszawy.

fot. Dominik Sipinskigość_2b0a4 - Profil
gość_2b0a4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie