×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT: Częściej do Ostrawy


Od 31 sierpnia br. LOT dwukrotnie zwiększy liczbę rejsów między Warszawą a Ostrawą. Dzięki temu połączenie obsługiwane będzie przez cały tydzień, a od wtorku do czwartku - wykonywane będą dwie rotacje dziennie.


Nowa trasa z Lotniska Chopina do Czech ma ruszyć 30 marca br. Jej otwarcie to głównie efekt zachęty finansowej, jakiej kraj morawsko-śląski udzielił LOT-owi. Początkowo połączenie obsługiwane będzie 5 razy w tygodniu (oprócz śród i niedziel) w zmiennym rozkładzie. W poniedziałki, czwartki i soboty starty z Lotniska Chopina przewidziane są na godz. 11:50, a lądowanie w Ostrawie nastąpi po godzinnym rejsie. Na lotnisku im. Leoša Janáčka samolot spędzi 35 min., by potem ruszyć w drogę powrotną do Warszawy, gdzie zamelduje się o 14:30. We wtorki i piątki wyloty z Polski zaplanowane są na godz. 15:30, a powroty na 18:10. Trasę obsługiwały będą bombardiery Q400 lub embraery E170.  

Od 31 sierpnia rejsy popołudniowe (LO501/LO502) będą obsługiwane codziennie. Połączenie późniejsze (LO503/504) będzie wykonywane we wtorki, środy i czwartki. Bilety można już kupować na stronie przewoźnika i u pośredników.

W czerwcu ub. roku władze kraju morawsko-śląskiego przyjęły plan dopłat dla przewoźnika lotniczego, który realizowałby rejsy do jednego z europejskich portów węzłowych. Pod uwagę brane były: Wiedeń, Monachium i Warszawa. Zdecydowano się wtedy na dotowanie Polskich Linii Lotniczych kwotą 10 mln koron czeskich (ok. 1,67 mln złotych). Jak podawały już wtedy czeskie media, polski przewoźnik planował połączenie pomiędzy lotniskiem Chopina a Ostrawą. 

Niedługo po ogłoszeniu nowej trasy serwis zdopravy.cz przekazał, że czeski samorząd zatwierdził od września br. podwojenie finansowania, które ma doprowadzić do zwiększenia liczby połączeń. Decyzja ta poparta została testem prywatnego inwestora, z którego wynikło, że większa kwota i tak zwróci się regionowi. Biznes z kraju morawsko-śląskiego póki co, korzysta przeważnie z lotnisk w Katowicach i Krakowie. 

fot. mat. prasowegość_228db - Profil
gość_228db
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie