Aeroflot stopniowo przenosi się do nowego terminala

14 lutego 2020 10:00
17 stycznia Aeroflot rozpoczął stopniowe uruchamianie lotów międzynarodowych z nowego terminalu C na lotnisku Szeremietiewo w Moskwie.
Reklama
Smukły i przestronny, nowy terminal C jest główną bramą dla lotów międzynarodowych. Od października Aeroflot zamierza obsługiwać 268 lotów międzynarodowych z nowego obiektu. Terminal С tworzy jedną przestrzeń wraz z terminalem B, który jest połączony z terminalami D, E, F i dworcem kolejowym obsługującym Aeroexpress.

Ta wspólna przestrzeń umożliwia pasażerom przemieszczanie się z jednego kompleksu terminali do drugiego w ciągu 4 minut za pomocą automatycznego pociągu. Z terminalu B do stacji metra Khovrino kursują regularne autobusy ekspresowe, trasa przebiega wzdłuż płatnej drogi M-11, a czas podróży nie przekracza 20 minut.


W przyszłości nowa kolej połączy terminale C i B (oba znajdują się w północnym kompleksie terminali) z istniejącą stacją kolejową w południowym kompleksie terminali (terminale D, E i F). W 2022 r. między Moskwą a terminalem północnym uruchomiony zostanie nowy bezpośredni pociąg z przystankiem pośrednim w terminalu południowym.

Terminal C oferuje klientom Aeroflotu wiele usług, które obejmują cztery poczekalnie biznesowe, salonik dla VIP-ów, a także miejsca do spania i rekreacji. Saloniki biznesowe są wyposażone w pokoje dla palących. Wszyscy podróżni mogą już korzystać z obszernych salonów wejściowych Malewicza i Szagala, a do końca 2020 roku zostaną otwarte jeszcze dwa salony - Lisicki i MasterCard.

Terminal C może pomieścić 20 mln pasażerów rocznie. Aby zapewnić efektywną komunikację, w terminalu znajdują się 84 stanowiska odprawy, z czego 62 znajdują się w ogólnej hali odlotów, 4 w strefie celnej, a 18 w strefie transferowej.


W każdej ze stref odlotów i przylotów znajduje się 60 stanowisk kontroli paszportów, z czego 10 automatycznych stanowisk, a kolejne cztery w strefie transferowej. Zainstalowano również osiem czytników kart pokładowych oraz osiem ich odpowiedników przeznaczonych dla załogi. Terminal jest wyposażony w 20 rękawów, w tym jeden do obsługi samolotów typu A380.

Od 6 lutego br. jedna z trzech dziennych rotacji - SU2002/2003 - Aeroflotu na trasie z Warszawy do Moskwy jest obsługiwana właśnie z terminala C.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy