×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Norwegian rezygnuje ze slotów w Londynie-Heathrow


Norwegian zrezygnuje z pary trzech slotów na londyńskim lotnisku Heathrow, które otrzymał w ramach alokacji slotowej na sezon letni 2020 r. Budżetowy przewoźnik zamierza skoncentrować się na swojej działalności z portu w Gatwick.


Skandynawski lowcost nie zamierza uruchamiać nowego połączenia z Londynu-Heathrow, w dodatku z tak ograniczoną częstotliwością, w związku z czym zdecydował się o zwróceniu swoich slotów. Norwegian zamierza skoncentrować się na rentownej ekspansji z portu w Gatwick, zamiast na otwieraniu nowych połączeń. 

O sloty na największym brytyjskim lotnisku rywalizowały dziesiątki linii lotniczych, z czego pozwolenia na start lub lądowanie przyznano jedynie kilku przewoźnikom. Po dwie pary slotów uzyskała linia Virgin Atlantic, Tunisair oraz Shenzhen Airlines, natomiast parę czterech slotów uzyskała linia China Southern. Z kolei Norwegian otrzymał parę trzech slotów, jednak przewoźnik aplikował o znacznie więcej, bo o parę siedmiu slotów, która umożliwiałaby wykonywanie codziennego połączenia. 


Para trzech slotów na londyńskim Heathrow to faktycznie za mało, aby linia mogła uruchomić nowe połączenie z odpowiednią częstotliwością. Pozwolenia te trafią ponownie do puli i zostaną ponownie alokowane. Niewykluczone, że przejmie je grupa IAG, która ma największą elastyczność w uruchamianiu nowych połączeń z tego lotniska, z racji posiadania największej liczby slotów. 

fot. mat. prasowegość_7d9c7 - Profil
gość_7d9c7
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie