Norwegian rezygnuje ze slotów w Londynie-Heathrow

6 lutego 2020 08:30
Norwegian zrezygnuje z pary trzech slotów na londyńskim lotnisku Heathrow, które otrzymał w ramach alokacji slotowej na sezon letni 2020 r. Budżetowy przewoźnik zamierza skoncentrować się na swojej działalności z portu w Gatwick.
Reklama
Skandynawski lowcost nie zamierza uruchamiać nowego połączenia z Londynu-Heathrow, w dodatku z tak ograniczoną częstotliwością, w związku z czym zdecydował się o zwróceniu swoich slotów. Norwegian zamierza skoncentrować się na rentownej ekspansji z portu w Gatwick, zamiast na otwieraniu nowych połączeń.

O sloty na największym brytyjskim lotnisku rywalizowały dziesiątki linii lotniczych, z czego pozwolenia na start lub lądowanie przyznano jedynie kilku przewoźnikom. Po dwie pary slotów uzyskała linia Virgin Atlantic, Tunisair oraz Shenzhen Airlines, natomiast parę czterech slotów uzyskała linia China Southern. Z kolei Norwegian otrzymał parę trzech slotów, jednak przewoźnik aplikował o znacznie więcej, bo o parę siedmiu slotów, która umożliwiałaby wykonywanie codziennego połączenia.


Para trzech slotów na londyńskim Heathrow to faktycznie za mało, aby linia mogła uruchomić nowe połączenie z odpowiednią częstotliwością. Pozwolenia te trafią ponownie do puli i zostaną ponownie alokowane. Niewykluczone, że przejmie je grupa IAG, która ma największą elastyczność w uruchamianiu nowych połączeń z tego lotniska, z racji posiadania największej liczby slotów.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy