×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz Air zastąpi Ernest Airlines na rynku albańskim


Wizz Air ogłosił uruchomienie pięciu nowych tras ze stolicy Albanii, Tirany do Włoch, które zostały zawieszone przez włoskiego przewoźnika niskokosztowego Ernest Airlines.


Od 29 marca br. węgierskie linie lotnicze będą latać z Tirany do Bergamo, od 31 marca do Pizy, od 1 maja do Werony i Bolonii, a od 1 sierpnia do lotniska Treviso w pobliżu Wenecji. Nowe połączenia między Albanią a Włochami będą obsługiwane z częstotliwością od trzech do siedmiu razy w tygodniu.

Linie Ernest Airlines zawiesiły działalność w ubiegłą sobotę po tym, gdy nie udało się im spełnić warunków przedstawionych przez włoskie władze lotnicze. ENAC już pod koniec grudnia ub.r. zagroziła zawieszeniem licencji operacyjnej dla przewoźnika, jednak wykonanie tej decyzji odłożono do dziś (13.01). Albańska siatka połączeń Ernest Airlines obejmowała loty z Tirany do 10 włoskich miast: Mediolanu, Bergamo, Pizy, Wenecji, Genui, Parmy, Werony, Bolonii, Neapolu i Bari.


Fot. M. Pachowicz


gość_baff2 - Profil
gość_baff2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie