×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Włoskie linie Ernest Airlines zawiesiły loty


Włoskie linie niskokosztowe Ernest Airlines wstrzymały w sobotę (11.01) wszystkie loty rozkładowe. Jest to efekt spodziewanego zawieszenia licencji operacyjnej przewoźnika.


Włoskie władze lotnicze (ENAC) 29 grudnia ub.r. zapowiedziały, że zamierzają cofnąć Ernest Airlines licencję operacyjną z powodu braku złożenia przez firmę wymaganych prawem gwarancji. Wykonanie tej decyzji wstrzymano jednak do dziś (13.01), aby umożliwić linii realizację rejsów zaplanowanych w okresie noworocznym oraz w trakcie świąt na Ukrainie. Miało to pozwolić wszystkim pasażerom przewoźnika na niezakłócony powrót do Włoch z wyjazdów urlopowych i rodzinnych. 


Ernest Airlines ogłosiły w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej linii, że wszyscy klienci anulowanych lotów mogą wystąpić o zwrot pieniędzy uiszczonych za bilety. 

Przewoźnik działa na rynku włoskim od 2017 roku koncentrując się na obsłudze w formule niskokosztowej połączeń między Włochami a Albanią, a później także rejsów na Ukrainę i do Rumunii oraz sezonowych lotów wakacyjnych do Francji i Hiszpanii. W siatce połączeń Ernest Airlines znajdowały się m.in. połączenia z ponad 10 włoskich miast do Tirany i na Ukrainę (Kijów, Lwów, Odessa, Charków). W nadchodzącym sezonie letnim linie zapowiedziały uruchomienie wielu nowych kierunków sezonowych m.in. na Ibizę, Majorkę, Sardynię i do Tuluzy. Rozwój oferty przewoźnika miał być możliwy dzięki planowanym wkrótce dostawom pięciu airbusów 320Neo. Obecnie flota przewoźnika składa się z jednego airbusa A319 i trzech airbusów A320.  gość_d8db4 - Profil
gość_d8db4
  

W tym temacie przeczytaszPasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie