LOT: Zmiana tras lotów ze względów bezpieczeństwa

4 stycznia 2020 16:03
Loty z Warszawy do Delhi, Singapuru i na Sri Lankę, a także długodystansowe czartery do Azji, będą miały zmienione trasy przelotu – poinformował LOT w sobotę (4.01). Powodem niedawny atak wojsk amerykańskich na Kasema Sulejmaniego, szefa irańskich sił Al-Kuds.
Reklama
Polskie Linie Lotnicze LOT podjęły decyzję o zmianie tras przelotów swoich samolotów, które były planowane nad terytorium Iranu – informuje portal TVN24 BiS. LOT zapewnia, że zmiany nie będą miały wpływu na regularność lotów, ani też znacząco nie wydłużą czasu trwania rejsów.

Dziś w nocy zapadła decyzja, aby nasze samoloty omijały przestrzeń powietrzną Iranu. Wszystkie rejsy, które wcześniej miały zaplanowany przelot przez przestrzeń powietrzną Iranu, polecą zmienionymi trasami – poinformował Michał Czernicki, rzecznik prasowy Polskich Linii Lotniczych LOT.

Zmiany mają dotyczyć już najbliższych sobotnich wylotów z Warszawy na trasach azjatyckich – do Delhi (godz. 22:45), Singapuru (godz. 23:00) i do Bangkoku (czarter).


LOT planuje rejsy z różnymi trasami, aby móc wybrać najbardziej optymalną pod względem ekonomicznym, ekologicznym i pogodowym. Mamy przygotowane różne wersje tras na regularnych rejsach do Singapuru, Delhi w Indiach, Kolombo na Sri Lance oraz lotach czarterowych – Goa (Indie) i Bangkok (Tajlandia). Na tych trasach są opcje przelotu przez terytorium Iranu. Ze względu na bezpieczeństwo nie będziemy używali opcjonalnych tras przebiegających przez terytorium Iranu, ale innych – dodał Czernicki.

Co zostało podkreślone, bezpieczeństwo jest dla LOT-u priorytetem. Przewoźnik stale monitoruje sytuację w Iranie i jest w ciągłym kontakcie z polskim MSZ. W tym momencie została podjęta decyzja, że samoloty będą omijać przestrzeń Iranu i będzie ona obowiązywać do odwołania.

Kasem Sulejmani oraz Abu Mahdi al-Muhandis, założyciel proirańskiej milicji irackiej Kataib Hezbollah, zostali w nocy z czwartku na piątek zabici na porcie lotniczym w Bagdadzie z powodu ostrzału amerykańskich sił rakietowych. Ataku dokonano z użyciem dronów.

Jak informowaliśmy, pierwsi przewoźnicy zawiesili lub ograniczyli już swoje rejsy do Iraku. Decyzje zapadły po gwałtownym zaostrzeniu się sytuacji politycznej w regionie.

Fot.: Tomasz Śniedziewski

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy