Pierwsi przewoźnicy zawieszają loty do Iraku

3 stycznia 2020 20:10
2 komentarze
Royal Jordanian, Gulf Air i saudyjskie linie flynas zawieszają rejsy do Iraku. Decyzje zapadły po gwałtownym zaostrzeniu się sytuacji politycznej w regionie w związku ze śmiercią irańskiego generała Kasema Sulejmaniego.
Reklama
Przewoźnicy powołują się przy tym na względy bezpieczeństwa i ryzyko dalszej eskalacji sytuacji w Iraku. Linie Royal Jordanian wstrzymały na razie loty między Ammanem a Bagdadem, natomiast zgodnie z rozkładem będą realizowane połączenia do Basry, Irbilu i An-Nadżafu. Jordański przewoźnik oferuje 18 lotów tygodniowo między stolicami obu krajów.

Z kolei Gulf Air poinformował, że do odwołania zawiesza swoje rejsy z Bahrajnu zarówno do Bagdadu, jak i An-Nadżafu. Pierwsze z nich były dotąd oferowane pięć razy tygodniowo, a drugie codziennie. - Linia lotnicza nadal monitoruje sytuację w zakresie bezpieczeństwa w Iraku, gdzie ochrona pasażerów i załóg jest naszym najwyższym priorytetem - czytamy w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej przewoźnika.


O wstrzymaniu lotów z Dżeddy do Irbilu zdecydowały również saudyjskie linie niskokosztowe flynas.

Niewykluczone, że także inne linie ograniczą lub całkowicie zawieszą swoje połączenia do Iraku. Obecnie do Bagdadu latają również m.in. EgyptAir, Emirates, MEA, Saudia, Turkish Airlines, Qatar Airways oraz kilku przewoźników irańskich.

Przypomnijmy, że dowódca elitarnej jednostki Al-Kuds generał Sulejmani i jeden z dowódców irackiej milicji Abu Mahdi al-Muhandis zostali zabici w nocy z 2 na 3 stycznia br. w ostrzale rakietowym sił USA. Ataku dokonano na lotnisku w Bagdadzie z użyciem dronów i zginęło w nim łącznie osiem osób, a dziewięć zostało rannych. Sytuacja ta doprowadziła to natychmiastowej eskalacji stosunków między Teheranem i Waszyngtonem, a w dalszej konsekwencji grozi poważną destabilizacją w regionie.

Fot. mat. prasowe
Podobne artykuły
Brak wiadomości
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_8171a 2020-01-05 18:17   
gość_8171a - Profil gość_8171a
@gość_c9aa9 Nie rozumie, czego nie doczytałeś?
gość_c9aa9 2020-01-05 09:30   
gość_c9aa9 - Profil gość_c9aa9
Ech panie redaktorze. Iran, Irak, co to za różnica prawda?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy