Noworoczne postanowienia British Airways

2 stycznia 2020 10:25
Korzystając z popularnej formuły postanowień noworocznych linie British Airways ogłosiły swoją listę dwudziestu celów na właśnie rozpoczynający się rok.
Reklama
Choć jest to w dużej mierze zabieg promocyjny, a co bardziej złośliwi dodadzą, że postanowienia noworoczne to synonim czegoś, co nigdy nie zostanie osiągnięte, warto jednak spojrzeć na listę brytyjskiego przewoźnika. Pomijając bowiem jej marketingową otoczkę wskazuje ona na kontynuowanie poprawy produktu linii, która na wielu płaszczyznach już została rozpoczęta.

Po latach coraz dalej idących cięć w serwisie we wszystkich klasach na lotach długodystansowych oraz dominacji przestarzałego i całkowicie niekonkurencyjnego produktu pokładowego, a także po wprowadzeniu niemal "low-costowej" formuły klasy ekonomicznej na rejsach po Europie, British Airways podjęły wreszcie działania mające poprawić jakość usług. Przede wszystkim wprowadzono zupełnie nowe i długo oczekiwane przez branżę fotele w klasie biznes, które aktualnie są dostępne w wybranych airbusach A350 i boeingach 777 i zbierają świetne recenzje. Poprawiono ponadto formułę serwisu w pierwszej klasie, w której także stopniowo odnawiana będzie kabina. Odświeżono też produkt w World Traveller Plus wprowadzając w tej klasie m.in. wzbogacone i lepiej podane posiłki.

Co zatem może wynikać dla pasażerów z noworocznych postanowień British Airways? Poniżej przedstawiamy najistotniejsze obietnice produktowe linii na 2020 rok:
  • Więcej nowych samolotów
Flota British Airways powiększy się w tym roku o ponad 20 nowoczesnych samolotów, które będą nie tylko bardziej ekonomiczne w eksploatacji, ale zapewnią pasażerom lepszy komfort podróży. Wśród maszyn pojawią się kolejne airbusy A350 oraz boeingi 787-10, które przewoźnik już zamówił w poprzednich latach.

  • Większa dostępność nowych foteli w klasach biznes i pierwszej
Dodanie do floty kolejnych samolotów, a także stopniowa modernizacja już używanych spowodują, że na coraz większej liczbie rejsów klienci British Airways będą mogli korzystać z udogodnień flagowych kabin premium linii. W klasie biznes oznacza to świetne fotele w układzie 1-2-1 gwarantujące duże poczucie prywatności i nieskrępowany dostęp do przejścia. Z kolei w pierwszej klasie więcej będzie samolotów z najnowszymi fotelami, które obecnie są dostępne w boeingach 787-9.

  • Internet dostępny na pokładzie niemal całej floty
Przyspieszy proces instalowania internetu pokładowego w samolotach i do grudnia niemal cała flota linii zostanie wyposażona w opcję dostępu do sieci w trakcie lotów.
  • Smaczniejsze posiłki w trakcie lotów
Kontynuowane będą zmiany w zakresie oferty kateringowej na pokładach samolotów brytyjskich linii. Do niedawana jedzenie serwowane w czasie lotów cieszyło się raczej niezbyt pochlebnymi opiniami wśród pasażerów. Dzięki wybraniu nowych dostawców kateringu - znanej firmy Do&Co w Londynie-Heathrow oraz Newrest na Gatwick - podawane posiłki już są zauważalnie lepsze, zwłaszcza w klasach premium.

  • Odświeżone poczekalnie w Londynie, Edynburgu i Berlinie
Na klientów klasy pierwszej i biznes oraz posiadaczy wysokich statusów w programach lojalnościowych oneworld będą czekały odnowione poczekalnie na trzech lotniskach, w tym w głównej bazie brytyjskich linii w Londynie-Heathrow. Przewoźnik nie sprecyzował wprawdzie jaki będzie zakres planowanych prac i czy obejmą one np. wszystkie salony klasy biznes i pierwszej w Londynie, ale można spodziewać się, że przynajmniej część z wyraźnie już przestarzałych poczekalni zostanie zmodernizowanych.
  • Zindywidualizowana obsługa najbardziej lojalnych pasażerów
Pasażerowie posiadający najwyższe karty statusowe w programie lojalnościowym brytyjskich linii Executive Club będą mieli zapewnioną lepszą obsługę na lotniskach w Bombaju, Delhi, Londynie, Los Angeles i Nowym Jorku-JFK dzięki nowemu personelowi w Concorde Room'ach.
  • Nowe koce i poduszki w klasie ekonomicznej
Drobnych udogodnień mogą spodziewać się także klienci podróżujący na rejsach długodystansowych British Airways w klasie ekonomicznej. Linie obiecują, że w 2020 roku zostaną w niej wprowadzone nowe koce i poduszki dające większe poczucie komfortu w trakcie snu i odpoczynku.

British Airways obiecują ponadto zintensyfikowanie działań w dziedzinie ochrony środowiska, wykorzystywanych w swej działalności technologii i obsługi wszystkich klientów. Mimo że lista noworocznych obietnic brytyjskiego przewoźnika w wielu punktach została sformułowana ogólnikowo, to za rok będzie można o niej przypomnieć i sprawdzić, które z wyznaczonych celów udało się liniom zrealizować, a które nie wyszły poza fazę entuzjastycznych deklaracji składanych na początku nowego roku.

Fot. M. Stus, British Airways.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy