×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


British Airways zaprezentował nową kabinę klasy biznes


British Airways opublikowały wizerunek nowej kabiny klasy biznes w ich samolotach. Początkowo zostanie ona zamontowana w airbusach z rodziny A350.


Club Suite, bo tak zostanie nazwany najnowszy produkt brytyjskiego przewoźnika będzie zmianą w porównaniu z aktualną kabiną. Nowa klasa biznes zostanie zamontowana początkowo wyłącznie w airbusach A350-1000. Na pokładzie znajdzie się 56 w pełni rozkładanych siedzeń w konfiguracji 1-2-1. Fotele będą mieć 198 cm długości oraz 53,3 cm szerokości.

W każdym z siedzeń zostanie zamontowany ekran o przekątnej 18,5 cala z systemem rozrywki pokładowej. Schowki znajdujące się w fotelach będą miały o 40 proc. większą pojemność. Dodatkowym udogodnieniem będzie kontakt do ładowania urządzeń elektrycznych wraz z wejściem USB.Nowy układ siedzeń w klasie biznes sprawi, że każdy z pasażerów będzie miał bezpośredni dostęp do przejścia. Projektowana klasa biznes umożliwi również pasażerowi na podróżowanie w większej prywatności, ponieważ każdy fotel będzie wyposażony w przesuwane drzwi, dzięki którym można odgrodzić się od pozostałych podróżujących. Takie komfortowe rozwiązanie dostępne jest w klasie biznes obecnie tylko w wybranych samolotach kilku przewoźników, m.in. Qatar Airways (Qsuites), Delta Air Lines (Delta One Suites) i Shanghai Airlines. W innych liniach, np. w Emirates, czy Singapore Airlines udogodnienie tego typu przewidziano jedynie w pierwszej klasie. Dodatkowo w airbusach A350 znajdzie się sieć Wi-Fi, która pozwoli nam na korzystanie z Internetu w trakcie lotu. Poza nią samoloty zostaną wyposażone w ambiwalentne światła umożliwiające łatwiejsze przystosowanie do innych stref czasowych.


Airbusy A350-1000 z nową kabiną klasy biznes pojawią się we flocie British Airways od lipca 2019 roku. Początkowo polecą pomiędzy Londynem Heathrow a Madrytem Barajas. Następnie, w październiku samoloty udadzą się w podróż na wybranych trasach dalekodystansowych przewoźnika. Pierwszymi lotami obsługiwanymi przez nowy samolot będą połączenia z Londynu do Toronto. W tym samym czasie dwa boeingi 777 latające dla British Airways zostaną wyposażone w nową kabinę klasy biznes. Łącznie do końca obecnego roku linia zamierza umieścić nową klasę biznes w pięciu swoich samolotach: trzech airbusach A350-1000 i dwóch boeingach 777. W przyszłym roku przewoźnik będzie stopniowo wymieniał kabiny na nowe w pozostałych samolotach.

- British Airways posiada jedną z największych flot  samolotów dalekodystansowych w Europie, dlatego zajmie  nam to trochę czasu zanim uda się udostępnić zmodernizowaną kabinę dla każdego – powiedział Alex Cruz, prezes i dyrektor naczelny British Airways

Flota przewoźnika składa się obecnie z 277 maszyn (1x A318; 42x A319; 74x A320; 19x A321; 11x 787-8; 18x 787-9; 46x 777-200; 12x 777-300; 34x 747-400 oraz 12x A380). British Airways w ciągu najbliższych pięciu lat odbierze 72 nowe samoloty, w tym: boeingi 787-10 oraz airbusy A320 i A321NEO.

Fot. British Airways
gość_cbc41 - Profil
gość_cbc41
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie