×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Turkish Airlines poleci do Gwinei Równikowej


Turkish Airlines ogłosiło we wtorek (24.12) rozszerzenie swojej siatki połączeń o kolejny ciekawy kierunek. Loty do afrykańskiego państwa rozpoczną się już w lutym 2020 r.


Turecki przewoźnik będzie oferować regularne loty do Malabo, stolicy Gwinei Równikowej od 7 lutego 2020 r. Podróż do Malabo będzie jednak możliwa jedynie z międzylądowaniem w Port Harcourt w Nigerii, natomiast powrót z Gwinei Równikowej do Stambułu–Havalimanı odbywać się będzie bezpośrednio.
  • TK 631 Stambuł 14:45 – 20:10 Port Harcourt 20:55 – 22:00 Malabo (1-3-5--)
  • TK 631 Malabo 22:55 – 8:10+1 Stambuł (1-3-5--)
Kierunek będzie obsługiwany trzy razy w tygodniu przez samolot Boeinga 737-900ER. Obecnie Turkish Airlines także obsługuje Port Harcourt, piąte największe miasto Nigerii, z częstotliwością trzech lotów w tygodniu. Bilety na połączenie do Malabo są już dostępne w sprzedaży.

Gwinea Równikowa to niewielkie państwo afrykańskie położone w środkowej części kontynentu, częściowo na wyspach, pomiędzy Kamerunem a Gabonem. Zamieszkuje je ok. 1,3 mln mieszkańców, z czego 300 tys. w samej stolicy położonej na wyspie Bioko. Gwinea Równikowa posiada jedne z wyższych w Afryce PKB na jednego mieszkańca (ok. 9 tys. dolarów przy średniej 1,9 tys.), jednak większość dochodów z wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego skupia się w rękach wąskiej grupy elit.

Obecnie z Europy do Malabo możemy dostać się na pokładzie samolotów Air France (z Paryża–Charles de Gaulle z międzylądowaniem w Douali w Kamerunie), Lufthansy (z Frankfurtu z międzylądowaniem w Lagos w Nigerii) oraz CEIBA Intercontinental (z Madrytu).

Fot.: materiały prasowegość_9ec2a - Profil
gość_9ec2a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie