LOT z nagrodą od amerykańskiego Global Traveler

14 grudnia 2019 11:40
8 komentarzy
Polskie Linie Lotnicze LOT kolejny raz zdobyły tytuł „Najlepszej Linii w Europie Wschodniej” przyznawany co roku przez amerykański magazyn Global Traveler. Prestiżowa nagroda jest dowodem na międzynarodowe uznanie marki LOT oraz docenienie rozwoju linii w tej części Europy.
Reklama
Global Traveler to amerykański magazyn skierowany do menedżerów często podróżujących w USA i po całym świecie. To właśnie czytelnicy Global Traveler, wespół z ekspertami, wybierają w każdym roku najlepsze hotele, linie lotnicze oraz programy lojalnościowe. Podczas uroczystej gali, która odbyła się w Los Angeles, wręczono nagrody w 38 kategoriach lotniczych. LOT po raz trzeci z rzędu okazał się liderem przewozów lotniczych w regionie.

Wyróżnienie przyznane po raz trzeci z rzędu przez amerykański magazyn Global Traveler to dowód na rosnącą popularność LOT-u nie tylko w Europie, ale również w Stanach Zjednoczonych. W ciągu ostatnich czterech lat zanotowaliśmy ponaddwukrotny wzrost, uruchamiając ponad 70 nowych połączeń i pozyskując 40 samolotów. Nieustannie udoskonalamy nasz produkt i zwiększamy ofertę połączeń, także do USA. W ubiegłym roku podróżowało z nami 8,9 mln osób, a w tym pobijemy rekord 10 mln przewiezionych pasażerów. To kolejny dowód na to, że LOT wykorzystuje potencjał regionu poprzez rozwój dwóch hubóww Warszawie i Budapeszcie i staje się liderem przewozów Europy Środkowej i Wschodniej – powiedział Rafał Milczarski, prezes Zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT.


LOT ma dziś w swojej rozkładowej ofercie ponad110 połączeń na całym świecie. Od początku 2016 r. polski przewoźnik ogłosił uruchomienie ponad 70 nowych bezpośrednich rejsów m.in. z Warszawy do Miami, Los Angeles, Newark, Seulu, Tokio i Singapuru, z Krakowa do Chicago i Nowego Jorku oraz z Rzeszowa do Newark. W 2020 roku LOT zainauguruje wiele nowych połączeń, m.in. z Warszawy. Wśród już ogłoszonych są: Pekin-Daxing od 15 stycznia i San Francisco od 5 sierpnia.

Obecnie LOT wykonuje rejsy z Budapesztu do Nowego Jorku, Seulu, portu London-City, Warszawy oraz Krakowa. W przyszłym roku w ramach rozwoju hubu w stolicy Węgier pasażerowie z Węgier będą mogli wybierać w sumie spośród 13 połączeń, w tym m.in. do: Brukseli, Belgradu, Stuttgartu, Bukaresztu, Pragi, Sofii oraz Dubrownika i Warny. Co więcej zwiększona zostanie także liczba rejsów do Seulu z 3 do 4 tygodniowo, a rejsy do Nowego Jorku będą wykonywane z częstotliwością 7 lotów tygodniowo, co jest doskonałą ofertą dla pasażerów podróżujących turystycznie i biznesowo.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_185c2 2019-12-15 20:24   
gość_185c2 - Profil gość_185c2
gość_f2bdc: Jeśli tobie bliżej mentalnie do Rosji czy Ukrainy, to pozdrawiam. Mnie tam mentalnie bliżej do Rzymu - w rozumieniu korzeni cywilizacji. Wschód (Rosja) to dla mnie przystanek w stronę barbarzyństwa, a tam mi zdecydowanie nie po drodze. Nie jadam śniadania na gazecie i nie pijam herbaty w słoiku, jak mój rosyjski kolega w akademiku - a nie była to kwestia finansowa, tylko kulturowa.
gość_f2bdc 2019-12-15 12:24   
gość_f2bdc - Profil gość_f2bdc
To wprawdzie forum lotnicze, ale musze dodac moje "dwa grosze" do dyskusji: Polska byla, jest i pozostanie krajem w tzw "Europie Wschodniej" - nie chodzi tu o polozenie geograficzne ale o polityczne (Uklad Warszawski?) - widziane okiem przecietnego mieszkanca "Europy Zachodniej" USA, Kanady itp. Nie rozumiem oburzenia niektorych forumowiczow. Sam jestem Polakiem mieszkajacym od wielu lat na tzw. "Zachodzie Europy" i wcale mi to okreslenie nie przeszkadza. W koncu zdecydowanie blizej nam mentalnie do Rosji czy Ukrainy niz np. do Niemiec, Francji czy Austrii. Wystarczy na to spojrzyc jak sie zachowujemy, jak sie do siebie odnosimy, jakie sa nasze obyczaje czy tradycje itd. Jestesmy Slowianami i nikt tego nie zmieni - ale czy to powod do oburzania sie czy tez usilowania udowodnic calemu swiatu ze Polska (geograficznie) lezy w Europie Centralnej? Cieszmy sie z nagrody dla LOT-u i tyle. Przepraszam za brak polskich znakow i pozdrawiam serdecznie Wszystkich forumowiczow. Lukasz
gość_82e40 2019-12-15 10:23   
gość_82e40 - Profil gość_82e40
Transaero? Nie istnieją od kilku lat... Przy takiej konkurencji nie ma się czym podniecać.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy