Wizz Air i Lufthansa ze slotami w Paryżu-Orly

6 grudnia 2019 14:52
W sezonie letnim 2020 r. liniom Wizz Air i Lufthansa zostały przyznane sloty po upadłej linii Aigle Azur na lotnisku Paryżu-Orly.
Reklama

Lufthansa planuje wykorzystać przydziały do realizacji dwóch lotów dziennie z Monachium, natomiast Wizz Air zabezpieczył sloty pod obsługę codziennych połączeń z Budapesztu i Sofii - wynika z raportu koordynatora slotowego, firmy Cohor.

Żaden z tych przewoźników nie lata obecnie na to drugie paryskie lotnisko. Lufthansa łączy swoje niemieckie huby z Paryżem-CDG, natomiast Wizz Air lata na niskokosztowe lotnisko w Beauvais.

Jak wynika z raportu nowe sloty zostały przyznane również easyJetowi - dla codziennych lotów do Glasgow oraz linii HOP! - dla dwóch codziennych rejsów do Frankfurtu. Więcej pozwoleń zebrała również m.in. Transavia France, La Compagnie i TAP.

O nowe pozwolenia na start lub lądowanie wystąpiły także m.in. linie - Ryanair, Vueling Airlines, Ukraine International Airlines, Tassili Airlines oraz Volotea - wymienieni przewoźnicy nie uzyskali jednak interesujących ich slotów.

fot. mat. prasowe


Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy