×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT poleci z Warszawy do Ostrawy


Od 30 marca 2020 r. LOT zaoferuje bezpośrednie rejsy między Warszawą a Ostrawą. Połączenie będzie wykonywane 5 razy w tygodniu (oprócz śród i niedziel).


O wejściu LOT-u do Ostrawy mówiło się już jakiś czas temu. W czerwcu br. władze kraju morawsko-śląskiego przyjęły plan dopłat dla przewoźnika lotniczego, który realizowałby rejsy do jednego z europejskich portów węzłowych. Pod uwagę brane były: Wiedeń, Monachium i Warszawa. Zdecydowano się wtedy na dotowanie Polskich Linii Lotniczych kwotą 10 mln koron czeskich (ok. 1,67 mln złotych). Jak podawały już wtedy czeskie media, polski przewoźnik planował połączenie pomiędzy lotniskiem Chopina a Ostrawą.   
W poniedziałki, czwartki i soboty starty z Lotniska Chopina przewidziane są na godz. 11:50, a lądowanie w Ostrawie nastąpi po godzinnym rejsie. Na lotnisku im. Leoša Janáčka samolot spędzi 35 min., by potem ruszyć w drogę powrotną do Warszawy, gdzie zamelduje się o 14:30. We wtorki i piątki wyloty z Polski zaplanowane są na godz. 15:30, a powroty na 18:10. Trasę obsługiwały będą bombardiery Q400 lub embraery E170.


- Od marca przyszłego roku mieszkańcy regionu Morawsko-Śląskiego zyskają nowe połączenie, dzięki któremu pasażerowie podróżujący z i do Ostrawy będą mieli możliwość podróży do ponad 111 kierunków atrakcyjnych zarówno turystycznie jak i biznesowo. Rozkład został zaplanowany w taki sposób, aby pasażerom podróżującym z Polski i licznych lotnisk w regionie umożliwić szybkie i wygodne przesiadki w Warszawie na loty do Ostrawy. Z kolei w drodze ze stolicy regionu Morawsko-Śląskiego LOT zapewnia swoim pasażerom dostęp do szybkich przesiadek na Lotnisku Chopina na rejsy europejskie m.in. do Brukseli, Paryża, Amsterdamu oraz Dusseldorfu. Pasażerowie zyskają także możliwość lotów dalekodystansowych m.in. do Stanów Zjednoczonych, Kanady oraz Azji - np. do Singapuru i Seulu - powiedział Stefan Malczewski, członek zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT.

Lotnisko im. Leoša Janáčka w Ostrawie od kilku lat nie posiadało regularnych połączeń przewoźnika hubowego. Ostatni rejs do Pragi CSA zaoferowało stąd na początku 2019 r. Lotnisko na czeskim Śląsku obsługiwane było w ramach rotacji ze stolicy naszego południowego sąsiada do Bratysławy. Łącznie w wybrane dni w ofercie były dwa rejsy dziennie. Na obecną chwilę Ostrawa ma tylko połączenia do Londynu-Stasted, na których operuje Ryanair.

Bilety na nowe połączenie dostępne są na stronie przewoźnika i u pośredników.

fot. Piotr Bożykgość_228db - Profil
gość_228db
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie