Serbowie chcą powrotu lotów do Pekinu

10 września 2019 11:55
Prezydent Serbii, Aleksandar Vučić omówił z chińskimi urzędnikami temat wznowienia lotów między Pekinem a Belgradem. Połączenie zostało nagle zawieszone przez Hainan Airlines w 2018 r. po zaledwie roku funkcjonowania.
Reklama
Jak donosi portal "Ex Yu Aviation", po rozmowach z Li Bin, jednym z wiceprzewodniczących Komitetu Narodowego Chińskiej Ludowej Konferencji Konsultacyjnej, obie strony doszły do wniosku, że połączenie lotnicze między tymi dwoma krajami zaspokoją rosnącą liczbę chińskich turystów odwiedzających Serbię.

- Istnieją uzasadnione powody wznowienia tych lotów, biorąc pod uwagę istniejącą współpracę gospodarczą między tymi dwoma krajami oraz wzrost liczby chińskich turystów odwiedzających Serbię - twierdzą przedstawiciele serbskiego Ministerstwa Budownictwa, Transportu i Infrastruktury.

Linia Hainan Airlines nagle zawiesiła swoje rejsy między Pekinem i Belgradem z międzylądowaniem w Pradze w 2018 r., po zaledwie roku funkcjonowania. Ministerstwo Transportu zauważyło, że to do linii lotniczych należy decyzja, czy wznowienie połączeń między krajami jest opłacalne. Jednocześnie urzędnicy zaznaczyli, że przewoźnik nigdy nie zwrócił się do rządu serbskiego z prośbą o dofinansowanie lotów do Chin.


Z kolei z raportu na podstawie danych OAG Traffic Analyser opracowanych przez portal anna.aero wynika, że bezpośrednia trasa z Belgradu do Szanghaju jest jedną z najbardziej pożądanych.

Pomimo zawieszenia lotów między Pekinem i Belgradem, liczba chińskich przylotów do Serbii nie uległa zmniejszeniu i nadal rośnie w rekordowym tempie. W okresie styczeń-lipiec, w sumie 73,6 tys. chińskich podróżnych odwiedziło Serbię, co stanowi wzrost o 38,6 proc.

Według raportu OAG, Serbia odnotowała w tym roku trzeci co do wielkości wzrost liczby Chińczyków przybywających do Europy, wyprzedzając jedynie Szwajcarię i Belgię. Chiny są obecnie największym na świecie rynkiem wyjazdowym pod względem liczby podróżnych i ich wydatków podczas podróży.

Linia Air China zauważyła, że wprowadzenie lotów bez międzylądowań na rynki europejskie miało pozytywny wpływ na liczbę chińskich turystów odwiedzających kontynent. Przewoźnik otworzył loty bez międzylądowań między Pekinem a Atenami, we wrześniu 2017 r., a po roku liczba chińskich turystów odwiedzających Grecję zwiększyła się trzykrotnie.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy