Holiday Europe. Nowa linia czarterowa wkrótce również na polskim niebie?

29 sierpnia 2019 09:00
4 komentarze
W minioną sobotę swój pierwszy rejs z pasażerami wykonała nowa czarterowa linia Holiday Europe. Ze strony internetowej przewoźnika wynika, że niebawem jej samolotów doczekamy się na polskich lotniskach.
Reklama
Holiday Europe, bułgarska linia lotnicza z siedzibą w stolicy kraju - Sofii, 24 sierpnia br. rozpoczęła swoją działalność na europejskim niebie. Pierwszy rejs odbył się z Antalyi do Norymbergi i podróżowało nim 218 pasażerów.

Aktualnie linia korzysta z jednego airbusa A321, zarejestrowanego jako LZ-HEA. To 21-letnia maszyna, która początkowo była użytkowana przez All Nippon Airways, a po dziesięciu latach w Japonii trafiła do Turcji - by latać dla Sky Airlines i Onur Air.


Z deklaracji złożonych przez zarząd nowo powstałej firmy wynika, że już w październiku liczba eksploatowanych samolotów zostanie zwiększona do siedmiu. Przewoźnik chce latać do prawie 50 miast, a tak gwałtowny rozwój w krótkim czasie ma być możliwy dzięki dwustronnej współpracy z Onur Airem. Jak informuje w informacji prasowej Holiday Europe, to właśnie Turcy dostarczają samoloty, załogi i wsparcie techniczne.

Petko Christoff, dyrektor generalny Holiday Europe, twierdzi że chce zagospodarować lukę w branży turystycznej i dotrzeć do szerokiego grona odbiorców:

- Rozpoczęliśmy wykonywanie lotów w tym miesiącu i pod koniec 2019 roku będziemy oferować usługi milionom pasażerów w zakresie czarterowych przewozów turystycznych - zapewnia Christoff.

Na stronie internetowej umieszczono, niedokończoną jeszcze, mapę przedstawiającą miasta, z których Holiday Europe będzie oferować loty. Warto zauważyć, że zaznaczono na niej trzy polskie lotniska - najprawdopodobniej Katowice, Kraków i Modlin - choć trudno na tej podstawie ferować wyroki, zważywszy na budzącą pewne wątpliwości dbałość o szczegóły towarzyszącą wykonaniu poniższego planu.


Wszystko jednak wskazuje na to, że Holiday Europe na polskim niebie pojawi się w pierwszej kolejności, zatem jeszcze w bieżącym roku.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
łysy 2019-09-02 11:53   
łysy - Profil łysy
Wątpie żeby sie pojawiła.
gość_c834e 2019-08-30 16:40   
gość_c834e - Profil gość_c834e
I na pewno będzie to Międzynarodowy Port Lotniczy Rzeszów Pępek Świata Jasionka
Kubuś 2019-08-30 10:46   
Kubuś - Profil Kubuś
Przecież od czegoś linia musi zacząć! Nie kupią na start nowiutkiego A321neo prosto z fabryki, skoro mogą kupić o wiele tańszego, używanego A321!
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy