LOT: "Bądź naszym Gościem"

Redakcja  - Profil Redakcja
21 sierpnia 2019 15:00
3 komentarze
"Bądź naszym Gościem" to hasło, które towarzyszy reklamom Polskich Linii Lotniczych LOT od dwóch lat. Tym razem przewoźnik przygotował nową odsłonę swojej kampanii marketingowej.
Reklama

Od połowy sierpnia w ogólnopolskich kanałach telewizyjnych można zobaczyć spoty reklamowe koncentrujące się wokół wyróżników produktowych i oferty dopasowanej do potrzeb pasażerów.

Pierwsza odsłona kampanii „Bądź naszym Gościem”, nagrodzona statuetką Effie, pokazywała profesjonalizm załóg LOT-u dbających o bezpieczeństwo, komfort i wygodę podczas podróży.

W obecnej kampanii LOT-u zostały uwzględnione wyniki badań dotyczące preferencji podróżowania, które zrealizowała agencja badawcza Kantar Polska. Na podstawie przeprowadzonej analizy, wybrano bohaterów spotów z trzech różnych segmentów. Są to: rodzina, podróżująca z dwójką dzieci do USA; młoda para, która udaje się w podróż do Azji i Australii przez Singapur oraz biznesmen, dla którego podróże lotnicze to regularna droga do pracy.

- Najnowsze spoty reklamowe bazują na promowaniu naszych usług, ze zdecydowanym akcentem na te aspekty, które podróżujący wymieniają jako ważne dla nich przy wyborze linii lotniczej i zakupie biletu: atrybuty produktowe oraz przejrzystą ofertę – mówi Dorota Bratowska-Świacka, dyrektor marketingu w Polskich Liniach Lotniczych LOT.


W odniesieniu do lotów dalekodystansowych są to m.in.: bagaż wliczony w cenę biletu, ciepłe posiłki, napoje, przekąski w czasie lotu, a także system rozrywki pokładowej. Na trasach europejskich, takim wyróżnikiem są np. centralnie położone lotniska, co pasażerom biznesowym pomaga szybko i wygodnie przemieścić się do centrów miast. Tym, co najbardziej zachęca do kupna biletów u konkretnego przewoźnika, to przystępna cena i jasna oferta (94 proc. wskazań). Pasażerowie nie lubią ukrytych lub dodatkowych obowiązkowych dopłat, które nierzadko windują cenę biletu.

- Jesteśmy firmą o międzynarodowym zasięgu, sprzedajemy obecnie bilety na ponad 60 rynkach, a głównym celem naszych działań marketingowych jest wspieranie sprzedaży. Realizujemy to poprzez kampanie promujące markę LOT na świecie, prezentując ofertę dopasowaną do potrzeb zarówno pasażerów indywidualnych, jak i biznesowych – dodaje Bratowska-Świacka.

Kampania jest obecnie prowadzona w Polsce. Zaplanowane są również aktywności na Węgrzech - to nasz kluczowy rynek, gdzie budujemy drugi hub LOT-u oferując połączenia krótko i dalekodystansowe. Następnie, do komunikacji dołączone zostaną kolejne rynki.

Kampania będzie obejmować spoty 30-sto i 15-sto sekundowe, które będą emitowane w mediach masowych: telewizji, Internecie oraz social mediach. Towarzyszyć jej będą dodatkowe aktywacje, w tym m.in. konkursy na profilach społecznościowych LOT-u, działania contentowe oraz współprace z blogerami. Cała kampania zaplanowana została na kilka miesięcy.

Nad koncepcją kreatywną nowych spotów czuwała agencja Grey Group Poland, reklamy wyprodukowało studio Graffiti Films, a wyreżyserowane zostały przez duet Natalia Jakubowska i Łukasz Gronowski. Za zakup i planowanie mediów odpowiada Fullsix Media (Havas Media Group) zaś za działania w kanałach społecznościowych agencja They.pl.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_00546 2019-08-22 21:58   
gość_00546 - Profil gość_00546
Skończyłem być "Waszym Gościem" dwa lata temu za traktowanie mnie w business klasie jak pasażera trzeciej kategorii tylko dlatego że zamiast udawać obcokrajowca, bo znam angielski niewiele gorzej niż polski, zwracałem się do personelu pokładowego po polsku. Duży błąd, który jednak pokazał mi jaka jest mentalność w LOcie. Teraz daję zarobić LH bo LOT moim zdaniem na moje pieniądze nie zasługuje.
gość_25eda 2019-08-22 14:07   
gość_25eda - Profil gość_25eda
Ale rzeźba ta kampania.
gość_f4d4b 2019-08-21 17:00   
gość_f4d4b - Profil gość_f4d4b
piecset firm zeby wyemitowac 15 sekund reklamy. dokąd zmierzasz swiecie
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama