Dzięki A321XLR Wizz Air może polecieć do Indii, Chin czy nawet Tajlandii

4 lipca 2019 11:35
11 komentarzy
Wizz Air planuje skoncentrować się na ekspansji na wschód za pomocą swoich A321-200XLR i przygląda się bezpośrednim trasom z Londynu do Dubaju i z Europy Środkowej do Indii- powiedział Bloombergowi prezes przewoźnika József Váradi.
Reklama
- Połączymy punkty w naszej istniejącej sieci, ale będziemy również szukać nowych możliwości. A321XLR zostanie dostarczony za cztery lata, więc mamy mnóstwo czasu, aby je wypracować - powiedział Váradi w rozmowie z Bloombergiem.

Wizz Air oferuje obecnie całoroczne loty do Dubaju ze swoich baz w Bukareszcie i Budapeszcie oraz w sezonie zimowym także z Katowic, Sofii i Kluż-Napoka. Poza tym przewoźnik lata także do Tel Awiwu, Eilat i Nur-Sultanu.

Linia posiada także bazę operacyjną na lotnisku w Luton, ale ze względu na ograniczony zasięg obecnych samolotów wąskokadłubowych we flocie nie jest w stanie obsługiwać chociażby trasy do Dubaju. Váradi dodał także, że przewoźnik nie planuje wejścia na rynek transatlantycki, nawet po rozpoczęciu dostaw A321XLR.


Wizz Air ma otrzymać dwadzieścia samolotów A321XLR w ramach zamówienia na pięćdziesiąt sztuk (w tym osiemnaście konwersji A320-200neo) złożonego przez największego udziałowca Indigo Partners, podczas targów Paris Air Show w 2019 roku. Váradi wyjaśnił, że po sformalizowaniu umowy będą podpisywane bezpośrednio między przewoźnikiem a producentem.

A321XLR dysponowałyby wystarczającym zasięgiem aby dolecieć z Londynu do Dubaju, a także do większości miast w Indiach (m.in. Delhi i Mumbaju). Poza tym bez problemu doleciałby też do Nur-Sultanu i chińskiego Urumczi. W zasięgu znajdują się także takie miasta jak Xi'an, Chengdu i Pekin, ale przewoźnik raczej nie zdecydowałby się na maksymalne wykorzystanie całkowitego zasięgu m.in. ze względu na czynniki pogodowe.

Z kolei z Budapesztu i lotnisk w Europie Środkowo-Wschodniej przewoźnik mógłby polecieć do wszystkich miast w Indiach, a nawet na Sri Lankę i Malediwy. Dostępne byłyby także Xi'an, Chengdu, Pekin oraz potencjalnie Bangkok, Hanoi, Szanghaj i Seul.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
demar 2019-07-06 10:13   
demar - Profil demar
@crystalmint: ponad 200 zamówień i konwersji na A321XLR tylko podczas kilku dni targowych mówi samo za siebie - wśród listy zamawiających jest wiele linii obsługujących TALT. Jeśli Wizz Air chce iść bardziej na wschód (Indie, Środkowe Chiny, czy Dubaj) to być może mają to przemyślane (i pewnie na tym zarobią więcej).
W ramach Indigo Partners to Frontier Airlines może robić loty TALT (silny ich ostatni wzrost w porcie lotniczym Filadelfia może to potwierdzać). Z PHL A321XLR bez problemu obsłuży zarówno BUD, jaki KRK, czy GDN.

Ale spodziewam się bardziej, że A321XLR to zwiększenie oferty przede wszystkim w liniach typu American Airlines i zgadzam się tutaj z @gość_8d700.
gość_b79ba 2019-07-05 09:50   
gość_b79ba - Profil gość_b79ba
I tutaj jest przewaga A321 nad B737 MAX 8.
gość_8d700 2019-07-05 09:25   
gość_8d700 - Profil gość_8d700
crystalmint

Wizzair o jeszcze nie koniec świata.
A po co myśłisz kupuje XLR American Airlines?
Już lata w sezonie do Europy Centralnej (Praga, Budapeszt, Dubrownik). Z takim samolotem mogą polecieć przez cały rok i jeszcze do innych miejsc.

gość_ffeee a po co mu siatka dowozowa? Norwegian nie ma siatki dowozowej i sobie nieźle radzi. Zresztą za kilka lat może to wyglądać inaczej.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy