×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Dzięki A321XLR Wizz Air może polecieć do Indii, Chin czy nawet Tajlandii


Wizz Air planuje skoncentrować się na ekspansji na wschód za pomocą swoich A321-200XLR i przygląda się bezpośrednim trasom z Londynu do Dubaju i z Europy Środkowej do Indii- powiedział Bloombergowi prezes przewoźnika József Váradi.


Połączymy punkty w naszej istniejącej sieci, ale będziemy również szukać nowych możliwości. A321XLR zostanie dostarczony za cztery lata, więc mamy mnóstwo czasu, aby je wypracować - powiedział Váradi w rozmowie z Bloombergiem. 

Wizz Air oferuje obecnie całoroczne loty do Dubaju ze swoich baz w Bukareszcie i Budapeszcie oraz w sezonie zimowym także z Katowic, Sofii i Kluż-Napoka. Poza tym przewoźnik lata także do Tel Awiwu, Eilat i Nur-Sultanu. 

Linia posiada także bazę operacyjną na lotnisku w Luton, ale ze względu na ograniczony zasięg obecnych samolotów wąskokadłubowych we flocie nie jest w stanie obsługiwać chociażby trasy do Dubaju. Váradi dodał także, że przewoźnik nie planuje wejścia na rynek transatlantycki, nawet po rozpoczęciu dostaw A321XLR. 


Wizz Air ma otrzymać dwadzieścia samolotów A321XLR w ramach zamówienia na pięćdziesiąt sztuk (w tym osiemnaście konwersji A320-200neo) złożonego przez największego udziałowca Indigo Partners, podczas targów Paris Air Show w 2019 roku. Váradi wyjaśnił, że po sformalizowaniu umowy będą podpisywane bezpośrednio między przewoźnikiem a producentem.

A321XLR dysponowałyby wystarczającym zasięgiem aby dolecieć z Londynu do Dubaju, a także do większości miast w Indiach (m.in. Delhi i Mumbaju). Poza tym bez problemu doleciałby też do Nur-Sultanu i chińskiego Urumczi. W zasięgu znajdują się także takie miasta jak Xi'an, Chengdu i Pekin, ale przewoźnik raczej nie zdecydowałby się na maksymalne wykorzystanie całkowitego zasięgu m.in. ze względu na czynniki pogodowe. 

Z kolei z Budapesztu i lotnisk w Europie Środkowo-Wschodniej przewoźnik mógłby polecieć do wszystkich miast w Indiach, a nawet na Sri Lankę i Malediwy. Dostępne byłyby także Xi'an, Chengdu, Pekin oraz potencjalnie Bangkok, Hanoi, Szanghaj i Seul. 

fot. mat. prasowegość_d2116 - Profil
gość_d2116
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie