×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


SAS: Wyniki maja z piętnem strajków


W maju br. z usług SAS-u skorzystało ponad 2,5 mln pasażerów. Wynik ten jest o 10,1 proc. gorszy niż w analogicznym miesiącu 2018 r. To przede wszystkim efekt strajku pilotów, który dotknął blisko 100 tys. pasażerów i spowodował odwołania 1,2 tys. rejsów.


Spadły wszystkie wskaźniki. Ruch (RPK) zmniejszył się o 10,3 proc., oferowanie (ASK) o 6,6 proc. Względem maja 2018 r. o 3,0 pkt proc. pogorszyło się także wypełnienie pokładów, osiągając poziom 72,2 proc. 


Strajki najbardziej dotknęły połączenia europejskie i międzykontynentalne. To na nich straty były najwyższe. W przypadku pierwszych z wymienionych ruch zmniejszył się o 11,3 proc., a oferowanie o 5,3 proc. W przypadku drugich - wskaźniki zmniejszyły się o - odpowiednio - 9,3 proc. i 10,3 proc. 

Z ogólnej liczby wszystkich klientów, SAS ok 98 tys. pasażerów przewiózł na trasach czarterowych (-14,2 proc.).

- Mimo, że strajki z pierwszych dni maja odcisnęły się negatywnie na naszych wynikach, udało nam się przywrócić normalne funkcjonowanie. Teraz z niecierpliwością oczekujemy pełni sezonu letniego. W ofercie znalazło się 25 nowych trasy w tym do zupełnie nowych punktów jak Florencja, Marsylia, Szczecin, Kornwalia i Oulu. Polepszamy także nasz produkt o możliwość korzystania z tzw. Fast Track na 12 kolejnych europejskich lotniskach. Teraz także rodziny i przyjaciele naszych klientów ze statusami Gold i Diamond w programie EuroBonus mogą korzystać z odprawy priorytetowej - powiedział Rickard Gustafson, dyrektor naczelny SAS-u. 

fot. mat. prasowegość_d2f86 - Profil
gość_d2f86
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie