Avianca Brazil zmuszona do zawieszenia wszystkich operacji

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
25 maja 2019 10:51
W związku z pogarszającą się sytuacją finansową, Avianca Brazil została zmuszona do zawieszenia działalności. Wszystko jest efektem zawieszenia licencji na wykonywanie lotów przez brazylijskiego regulatora lotnictwa cywilnego (ANAC).
Reklama

Jak przyznają władze, to element zabezpieczenia sytuacji po tym, jak w grudniu 2018 r. przewoźnik złożył wniosek o zabezpieczenie przed upadłością. W konsekwencji utracił on większość swych maszyn, które zwrócił do leasingodawców. Nadal toczy się jednak kilka innych postępowań, które mają na celu sprzedaż pozostałych aktywów.

Po utracie większości maszyn linia nadal wykonywała jednak ok. 30 lotów dziennie, przeważnie na trasach krajowych. W komunikacie z 20 maja br. na stronie przewoźnika podano, że od soboty (25.05) nastąpi jednak zawieszenie kolejnych tras. Decyzję o odzyskaniu licencji Avianca Brazil odzyska jeśli udowodni odpowiednim władzom, iż może bezpiecznie wykonywać operacje. Jednocześnie ANAC nałożył obowiązek zwrotu kosztów poniesionych przez pasażerów przy zakupie biletów, na loty które się nie odbędą. Linia zobowiązała się do wykonania obowiązków wynikających z lokalnego prawa.


Avianca Brazil jest spółką należącą do Avianca Holding SA z główną siedzibą w Kolumbii. Holding posiada kilka swoich oddziałów w państwach Ameryki Środkowej i Południowej. Należy do sojuszu Star Alliance. Jednak jego sytuacja też nie jest zbyt dobra - za pierwszy kwartał wykazał bardzo duże straty wynoszące 69 mln USD.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama