×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Avianca Brazil zmuszona do zawieszenia wszystkich operacji


W związku z pogarszającą się sytuacją finansową, Avianca Brazil została zmuszona do zawieszenia działalności. Wszystko jest efektem zawieszenia licencji na wykonywanie lotów przez brazylijskiego regulatora lotnictwa cywilnego (ANAC).


Jak przyznają władze, to element zabezpieczenia sytuacji po tym, jak w grudniu 2018 r. przewoźnik złożył wniosek o zabezpieczenie przed upadłością. W konsekwencji utracił on większość swych maszyn, które zwrócił do leasingodawców. Nadal toczy się jednak kilka innych postępowań, które mają na celu sprzedaż pozostałych aktywów.  

Po utracie większości maszyn linia nadal wykonywała jednak ok. 30 lotów dziennie, przeważnie na trasach krajowych. W komunikacie z 20 maja br. na stronie przewoźnika podano, że od soboty (25.05) nastąpi jednak zawieszenie kolejnych tras. Decyzję o odzyskaniu licencji Avianca Brazil odzyska jeśli udowodni odpowiednim władzom, iż może bezpiecznie wykonywać operacje. Jednocześnie ANAC nałożył obowiązek zwrotu kosztów poniesionych przez pasażerów przy zakupie biletów, na loty które się nie odbędą. Linia zobowiązała się do wykonania obowiązków wynikających z lokalnego prawa. 


Avianca Brazil jest spółką należącą do Avianca Holding SA z główną siedzibą w Kolumbii. Holding posiada kilka swoich oddziałów w państwach Ameryki Środkowej i Południowej. Należy do sojuszu Star Alliance. Jednak jego sytuacja też nie jest zbyt dobra - za pierwszy kwartał wykazał bardzo duże straty wynoszące 69 mln USD. 

fot. mat. prasowegość_8ff27 - Profil
gość_8ff27
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie