×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Hiszpańska Volotea powiększy flotę o sześć A319


Hiszpańskie niskokosztowe linie Volotea planują powiększenie swojej floty o sześć airbusów A319. Maszyny oferujące 156 miejsc pasażerskich mają dotrzeć do przewoźnika tego lata. Pozyskanie tych samolotów to element strategii stworzenia floty złożonej tylko z tego typu do 2022 roku.


We wtorek (07.05) Volotea ogłosiła, że podpisała umowę leasingu operacyjnego sześciu airbusów A319, tak aby w sezonie letnim 2019 móc zaoferować 25 proc. większą pojemność i większe zasięgi. Nowe samoloty we flocie hiszpańskiego przewoźnika spowodują, że wzrost jej liczebności do 36 maszyn, z czego 19 to właśnie A319, a pozostałe 17 to boeingi 717, od których linia rozpoczęła działalność. Dzięki nowym samolotom Volotea będzie w stanie dodać do siatki 41 nowych tras i zwiększyć częstotliwości na już oferowanych. W sumie przewoźnik zaproponuje pasażerom 319 połączeń do ponad 80 portów lotniczych w całej Europie.

- Nasze hiszpańskie i greckie połączenia będą tego lata funkcjonowały ze zwiększonym natężeniem. Co więcej, od 30 maja otworzymy trzynastą bazę Volotei w Cagliari na Sardynii - obwieścił hiszpański przewoźnik.


Jeszcze pod koniec ubiegłego roku Volotea informowała też o planowanych nowych połączeniach z Pragi. Przewoźnik ten specjalizuje się w obsłudze tras pomiędzy małymi i średniej wielkości miastami, które nie są tak atrakcyjne dla czołowych graczy na rynku tanich przewozów lotniczych. Linia funkcjonuje w oparciu o taką strategię odkąd w 2012 roku została założona przez twórców Vuelinga, innej niskokosztowej linii z Hiszpanii.

Dzięki rozwojowi w oparciu o nowe airbusy A319 Volotea planuje przewieźć w 2019 roku ponad 7,5 mln pasażerów i stworzyć 200 nowych miejsc pracy. Rok temu linii udało się obsłużyć 6,6 mln podróżnych. Prezes i jeden z założycieli linii, Carlos Munoz, twierdzi, że dzięki specyficznemu rynkowi, na którym działa Volotea możliwe jest spokojne podejmowanie decyzji co do tempa rozwoju. Munoz ma też nadzieję, że ostatecznie flota airbusów A319 do 2022 roku będzie liczyła od 40 do 60 maszyn i będzie to zwieńczenie siedmioletniego procesu jej modernizacji.

fot. mat. prasowegość_78237 - Profil
gość_78237
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie