Volotea uruchomi dwudziestą bazę

28 listopada 2023 09:05
Hiszpański niskobudżetowy przewoźnik ogłosił uruchomienie swojej dwudziestej bazy. Nowym lotniskiem bazowym będzie francuski Brest.
Reklama
Port lotniczy Brest-Bretagne będzie dziewiątą we Francji i dwudziestą bazą linii Volotea. Na tę chwilę hiszpański niskobudżetowy przewoźnik obsługuje z drugiego największego pod względem wielkości miasta w Bretanii sześć połączeń krajowych i jedno zagraniczne. Volotea lata przez cały rok do Marsylii, Montpellier i Nicei, a także sezonowo na Korsykę do Ajaccio, Bastii i Figari. Jedynym zagranicznym kierunkiem jest Palma de Mallorca.

Rusza baza w Brest

Wraz z uruchomieniem bazy w Brest, przewoźnik zainauguruje loty do Aten, Barcelony, Faro i Palermo. Inauguracja nowych połączeń zaplanowana jest w dniach 18-20 kwietnia 2024 roku. W dalszej perspektywie Volotea planuje loty z Brest do Malagi, Minorki Mahon, Oblia na Sardynii i Rzymu-Fiumicino.

- Ta decyzja świadczy o tym, że inwestujemy w nasz rozwój w Bretanii. Jest to historyczny i bardzo symboliczny kamień milowy dla naszej firmy we Francji, ponieważ zbiega się z obchodami 10-lecia obecności w Brest. Nasze cele to poprawa łączności, atrakcyjności i dynamiki regionów, w których działamy, poprzez pozytywny wpływ ekonomiczny i społeczny. Jesteśmy dumni, że oferta w 2024 roku pozwoli nam osiągnąć maksymalną przepustowość i zostanie wzbogacona o 13 nowych tras. Nasze działania przyczynią się również do utworzenia nowych miejsc pracy i otwarcia nowych rynków dla turystyki w Bretanii - podkreśla Carlos Munoz, założyciel i prezes Volotea.


Volotea posiada obecnie dziewiętnaście baz, w tym osiem we Francji - Bordeaux, Lille, Lourdes, Lyon, Marsylia, Nantes, Strasburg i Tuluza, dwie w Hiszpanii - Asturias i Bilbao, siedem we Włoszech - Cagliari, Florencja, Neapol, Oblia, Palermo, Wenecja i Werona, a także po jednej w Niemczech i Grecji - Hamburg oraz Ateny.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy