×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT poleciał z Wilna do Londynu City


Dziś po raz pierwszy Embraer 190 LOT-u wystartował z Wilna do Londynu City. Rejsy będą wykonywane niemal dwa razy dziennie. Wilno jest po Warszawie i Budapeszcie trzecim miastem europejskim, które LOT połączył z sercem Londynu w tym roku.Od 1 maja 2019 r. LOT oferuje na trasie między Wilnem i Londynem City 12 rejsów w tygodniu. Będą obsługiwane według następującego rozkładu połączeń: codziennie (oprócz niedziel) samoloty wystartują do London City o godz.  6:30 i wylądują o 7:30 czasu lokalnego. Popołudniowa częstotliwość z Wilna została zaplanowana na 16:55 z przylotem o 17:55 (poza sobotami). Rejsy z LCY zaplanowane są na 9:35 czasu lokalnego z lądowaniem w Wilnie o 14:35 oraz o 18:40 z lądowaniem o 23:40.

London City (LCY) to lotnisko optymalne dla tych pasażerów, którzy chcą dostać się w najszybszy i najwygodniejszy sposób do centrum stolicy Wielkiej Brytanii. Port znajduje się w dzielnicy Royal Docks, czyli najbliżej biznesowego centrum Londynu: niespełna 10 km od City i Canary Wharf.

- Wilno jest już trzecim europejskim miastem, które LOT połączył z lotniskiem London-City w tym roku. Jesteśmy pewni, że tak jak w przypadku Warszawy i Budapesztu, pasażerowie z Litwy docenią naszą ofertę ze względu na bliską odległość tego portu od centrum biznesowego stolicy Wielkie Brytanii. Obserwujemy bardzo duży potencjał rejsów do Londynu z regionu – rocznie między Litwą, a stolicą Wielkiej Brytanii podróżuje prawie milion pasażerów. Wschodni Londyn jest miejscem, w którym mieszka wielu Litwinów dlatego uruchomienie tych rejsów powinno cieszyć się sporym zainteresowaniem pasażerów podróżujących zarówno z Litwy, jak i Wielkiej Brytanii i pozytywnie wpłynąć na relacje biznesowe mieszkańców obu krajów – mówi Adrian Kubicki, dyrektor biura komunikacji korporacyjnej LOT-u.LOT rozwija siatkę połączeń na Litwie. Oprócz dostępnych od dzisiaj w systemach rezerwacyjnych rejsów ze stolicy Litwy do London City przewoźnik oferuje pięć razy dziennie połączenia miedzy Wilnem i Warszawą. Pozwalają one na dogodne podróże przez Lotnisko Chopina w wielu kierunkach. Ponadto, sześć razy w tygodniu realizuje rejsy z Warszawy do Kowna i do Połągi (w sezonie letnim).

Ze względu na krótki pas startowy i stromy kąt podejścia do lądowania na lotnisku Londyn City, tylko kilka rodzajów samolotów – w tym Embraer 190 - jest certyfikowanych do wykonywania operacji z tego portu. Specjalnie pod kątem swoich operacji z i do LCY polski przewoźnik zdecydował się na leasing od firmy NAC czterech nowych Embraerów 190. Samoloty, z których każdy będzie miał na pokładzie 106 wygodnych foteli, zostały dostarczone w drugiej połowie grudnia ub. r. bezpośrednio z fabryki producenta w Brazylii.gość_8af54 - Profil
gość_8af54
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie