×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Linie Bulgarian Eagle zakończyły operacje


Jak donosi źródło związane z zarządem linii Bulgarian Eagle, ta spółka wchodząca w skład Germania Group zakończyła operacje.


Linie lotnicze Germania ogłosiły w lutym upadłość, ale nic nie wskazywało na to, aby miało się to odbić wyraźnie na podmiotach zależnych. Inna spółka-córka, Germania Flug z bazą w Szwajcarii została w całości przejęta przez Leylę Ibrahimi Salahi, prezes Air Prishtina i odnoszącą sukcesy inwestycyjne businesswoman.


Bulgarian Eagle zostały założone w listopadzie 2016 roku, aby zwiększyć obecność Germanii na rynku usług wet-lease, a certyfikat operatora lotniczego otrzymały w sierpniu 2017. Od tamtej pory linie posiadające swoją bazę w Sofii użytkowały dwa airbusy A319, które były udostępniane innym przewoźnikom w formule ACMI (Aircraft, Crew, Maintenance, Insurance - samolot, załoga, obsługa, ubezpieczenie). Głównym klientem Bulgarian Eagle była jednak berlińska Germania, która w marcu definitywnie zakończyła operacje.

fot. Max Pixel (CC)gość_005ba - Profil
gość_005ba
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie