×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Germania złożyła wniosek o upadłość


Niemieckie linie lotnicze Germania wstrzymały dziś (5.02) swoją działalność i złożyły wniosek o rozpoczęcie postępowania upadłościowego. Tysiące pasażerów dowiedziało się o odwołaniu lotów dopiero na lotnisku.


Ostatni lot wykonany przez Germanię to rejs z kanaryjskiej Fuerteventury do Norymbergii.

Niemiecki przewoźnik od dłuższego czasu zmagał się z problemami finansowymi. W ostatnim czasie przewoźnik podjął działania ratunkowe mające doprowadzić do poprawy sytuacji w spółce

- Mimo wysiłków, firmie nie udało się pokonać kryzysu finansowego i musieliśmy ogłosić upadłość - mówi Karsten Balken, prezes Germanii. -  Ubolewamy nad wpływem, jaki ten krok będzie miał na naszych pracowników. Wszyscy oni jako zespół zawsze dokładali wszelkich starań, aby zapewnić niezawodne i stabilne operacje lotnicze - nawet w ostatnich bardzo stresujących tygodniach. Chciałbym im wszystkim podziękować z całego serca. Balken przeprosił także pasażerów, którzy dziś nie mogli polecieć.Wniosek o upadłość dotyczy przewoźnika i firm obsługi technicznej, Germania Technik Brandenburg GmbH i Germania Flugdienste GmbH. Wniosek nie obejmuje szwajcarskiego Germania Flug AG i Bulgarian Eagle.

Na stronie internetowej Germania informuje, że pasażerowie, którzy zakupili bilety przez internet bezpośrednio od przewoźnika, nie otrzymają zwrotu pieniędzy.gość_e7448 - Profil
gość_e7448
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie