Germania otworzy bazę w Prisztinie

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
06 listopada 2018 09:00
Germania ogłosiła, że od 31 marca 2019 roku będzie bazować w Prisztinie jednego ze swoich airbusów A319. Tym samym w siatce połączeń przewoźnika pojawią się m.in. dwie nowe trasy do Niemiec.
Reklama

W ramach zmian, obecnie utrzymywane połączenia z Monachium, Dusseldorfem, Stuttgartem, Bazyleą i Weroną zostaną uzupełnione przez nowe połączenia z Hanowerem i Hamburgiem. Linia zamierza też wzmocnić współpracę prowadzoną z tour operatorem Air Prishtina, który sprzedaje większość biletów Germanii na rynku kosowskim.

- Współpraca pomiędzy Germanią i Air Prishtina jest bardzo bliska i oparta na wzajemnym zaufaniu. Obie firmy odniosą duże korzyści, a Germania będzie odgrywać kluczową rolę w rozwoju nowych rynków z Kosowa - powiedział na konferencji prasowej Sieghard Jahn, członek zarządu Germanii.

- Cieszymy się, że możemy zapewnić Germanii drugi dom dla ich samolotów. Jest to ważny kamień milowy dla Germanii, naszego lotniska i Kosowa. Od kwietnia przewoźnik ten będzie bazować swój samolot w naszym mieście, a jest to zasługa długiej, udanej i bezpiecznej współpracy na przestrzeni lat. Doceniamy możliwość jej rozwijania i cieszymy się ze zwiększenia liczby oferowanych kierunków, co z kolei będzie skutkować stałym wzrostem liczby podróżnych. Ponadto wierzymy, że trwający proces rozbudowy drogi startowej i podnoszenia kategorii lotniska będzie miało pozytywny wpływ na decyzje naszych partnerów lotniczych dotyczące ich długoterminowych planów i dalszej obecności w Prisztinie - stwierdził Haldun Firat Kokturk, dyrektor generalny lotniska w Prisztinie.

Germania jest obecnie największą linią lotniczą w Kosowie. W ubiegłym roku linia przewiozła 411 tys. pasażerów na trasach do i z Prisztiny. Jej flota składa się z 29 samolotów, które latają do 55 miast w Europie, Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie.

Baza niemieckiego przewoźnika to kolejne dobre informacje dla stolicy Kosowa. Niedawno miejscowe lotnisko świętowało inaugurację następujących połączeń: easyJeta do Bazylei i Berlina, Edelweiss Air do Zurychu, Adrii do Frankfurtu, Pegasus Airlines do Stambułu, Wizz Aira do Londynu-Luton i Memmingen oraz Germanii do Zurychu.

Z kolei, jeszcze przed uroczystym otwarciem bazy Germanii, Wizz Air poleci po raz pierwszy (20 listopada) z Prisztiny do Bazylei, a niespełna miesiąc później - 15 grudnia - także do Dortmundu.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama