×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Włochy: Strajk pracowników branży lotniczej


W poniedziałek (25.03) w godzinach 10:00 - 14:00 odbył się we Włoszech ogólnokrajowy strajk pracowników branży lotniczej. Protestowali solidarnie piloci, personel pokładowy i naziemny.


Wczorajszy strajk zorganizowany przez sześć włoskich związków zawodowych był znakiem protestu przeciw słabej sytuacji branży lotniczej we Włoszech. Z komunikatu zapowiadającego akcję wynikało, że chcą one zwrócić uwagę na pogarszającą się w obliczu rosnącej konkurencji między liniami lotniczymi sytuację pracowników, którzy niejednokrotnie stawiani są przed dumpingowymi warunkami zawieranych kontraktów. Z powodu strajku trudności miała Alitalia, której pracownicy również przyłączyli się do protestu oraz Air Italy. Zatrudnieni w pierwszej linii strajkowali tylko 4 godziny, ale pracownicy  Air Italy zaplanowali całą dobę protestu z krótkimi przerwami na czas wieczornego i porannego szczytu.


Większość z 95 połączeń Alitalii, które zostały odwołane z uwagi na utrudnienia to trasy lokalne pomiędzy włoskimi i pozostałymi europejskimi miastami. Loty długodystansowe funkcjonowały bez problemów. Linia pochwaliła się, że przygotowała specjalne środki zapobiegawcze, dzięki którym pasażerowie posiadający bilety na odwołane poniedziałkowe loty mogli wystartować jeszcze tego samego dnia. Klienci linii mogli też zmienić swoje rezerwacje bez ponoszenia dodatkowych kosztów, a te osoby, których loty odwołano lub były opóźnione o ponad pięć godzin, mogą ubiegać się o zwrot pełnych kosztów biletów.


Przypomnijmy, że we Włoszech prym w byciu w trudnej sytuacji wiedzie Alitalia, która od długiego czasu zmaga się z problemami operacyjnymi i finansowymi. W poprawie kondycji linii lotniczej nie pomaga fakt, że usilnie udział w przedsiębiorstwie chce mieć włoski rząd. Ostatnio z negocjacji o możliwych inwestycjach we włoskiego przewoźnika wycofał się easyJet.

fot. mat. prasowegość_005ba - Profil
gość_005ba
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie