×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


StarLux Airlines zamówiły 17 airbusów A350


StarLux Airlines, nowo powstające linie lotnicze z Tajwanu, podpisały wczoraj w Tajpej z Airbusem umowę zakupu 17 samolotów A350: dwunastu A350-1000 oraz pięciu A350-900.


Linie lotnicze planują skierować te samoloty do obsługi tras dalekiego zasięgu z Tajpej do Europy i Ameryki Północnej oraz wybranych tras w rejonie Azji Południowo-Wschodniej. Początek dostaw nastąpi w czwartym kwartale 2021 roku.

- Bardzo cieszymy się, że możemy podpisać dziś (19.03) oficjalną umowę zakupu samolotów szerokokadłubowych Airbusa. Połączenie zdolności dalekiego zasięgu A350, znacznie niższych kosztów operacyjnych i wysokiego komfortu oferowanego pasażerom były kluczowymi czynnikami za naszą decyzją. StarLux dąży do tego, aby stać się jedną z najlepszych linii lotniczych na świecie - powiedział założyciel i prezes StarLux Airlines K.W. Chang.


Nowy tajwański przewoźnik został założony w maju 2018 roku. Tajwański start-up planuje otrzymać certyfikat przewoźnika lotniczego (AOC) w czwartym kwartale bieżącego roku, a następnie uruchomić loty w styczniu 2020 roku. StarLux zostały założone przez Chang Kuo-wei, dawnego prezesa linii lotniczych EVA Air, który po śmierci swojego ojca, właściciela Grupy Evergreen, spółki-matki Eva Air, został z niej usunięty przez przyrodnie rodzeństwo. Po tym zdecydował się on na stworzenie swoich własnych linii lotniczych.  

- Prezes K.W. Chang i StarLux Airlines udowodniają, że zaczynając od zera, nie musisz iść na żadne kompromisy. Każdy A350-1000 dla StarLux będzie 45 ton lżejszy niż jego rynkowi konkurenci. Wyobraźmy sobie jakie to oszczędności. Do tego samolot poleci 1000 mil dalej, umożliwiając StarLux obsługę miast na wschodnim wybrzeżu USA bez międzylądowań! Dziękujemy StarLux za dokonany wybór. Będziemy wspierać uzasadnione ambicje tej linii – powiedział Christian Scherer, dyrektor Airbusa ds. handlowych.


Jak powiedział Chang, od połowy 2022 r. StarLux zaoferuje loty długodystansowe do amerykańskich miast, które obecnie obsługuje EVA Air - są to obecnie Seattle, San Francisco, Los Angeles, Nowy Jork, Chicago oraz Houston. 

Airbus zebrał już zamówienia na 852 samoloty A350 od 48 klientów na całym świecie - chwali się producent.

Fot. Airbus Media
gość_c0d30 - Profil
gość_c0d30
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie